Kup RS

BRČACI PREKO TANGA DO PEHARA KUPA REPUBLIKE SRPSKE

Futsaleri Brčko zdravlja osvojili su Kup Republike Srpske za sezonu 2017-18 nakon što su večeras u Trebinju u finalu savladali KMF Tango poslije boljeg izvođenja penala.

U regularnom toku ove izuzetno tvrde utakmice dva premijerligaša, koja su na žalost ljubitelja futsala bili znatno oslabljeni, bilo je 1:1. Brčaci su poveli u 24. minutu golom bivšeg igrača Tanga, Miloša Tanaskovića, koji je sa deset metara pospremio loptu u same rašlje.

Inače, u prvom poluvremenu odličan je na golu Brčaka bio Emil Bahor koji je nekoliko puta odlično intervenisao. Sami finiš poluvremena pripao je Brčacima, te prvo dva šuta Milenko Ristivojević odlično brani, a u samom finišu i stativa spašava tim iz Istočnog Sarajeva.

Poslije vodećeg gola Brčaka Tango je preuzeo inicijativu, držao loptu, napadao, ali nije bilo konkretnih prilika. Dodatni problem ekipi Mirka Čampare stvorila je povreda Nikole Šarovića, te je ionako sužen roster na ovoj završnici dodatno pogođen tom povredom. Hodžić je dva puta bio u prilici za Brčake, no Ristivojević ponovo brani i onda stiže poravnanje. U 36. minutu Dejan Debelnogić još jednom danas trese mrežu protivnika, donosi poravnanje i odvodi utakmicu u penale.

Tamo Tango fenomenalno kreće. Elez pogađa penal, pa Bahor promašuje gol, a onda Debelnogić pogađa za vodstvo Tanga 2:0. Sead Buljubašić je uspio smanjiti na 2:1, da bi onda Stefanu Jokiću Bahor odbranio šut. Miloš Tanasković je donio poravnanje, a zatim Draganu Bjelici šut ponovo brati Bahor, te izrasta u junaka utakmice, a pobjedu KMF Brčko zdravlje donosi Slobodan Manojlović.

Tako je KMF Brčko zdravlje poslije izgubljenog finala na penale prije dvije godine na Palama od KMF Čelinac sada uspio da osvoji trofej, dok Tango i drugo uzastopno finale gubi.

KMF TANGO – KMF BRČKO ZDRAVLJE 1:1 (0:1) pen: 3:4