Kup RS

BRČKO ZDRAVLJE U SUPER UZBUDLJIVOM POLUFINALU SAVLADAO LEOTAR

KMF Brčko zdravlje je sa 4:3 savladao KMF Leotar u drugom polufinalnom duelu Kupa Republike Srpske u futsalu.

U polufinalnom duelu Kupa dva premijerligaša viđen je izuzetno uzbudljiv futsal, a na kraju nošeni Seadom Buljubašićem futsaleri Brčko zdravlja idu u finale pobjedom 4:3.

Nije prvo poluvrijeme i sigurna prednost domaćina nagovještavala velika uzbuđenja. Poveli su Trebinjci golom Miljana Vica u 6. minutu 1:0. Milorad Cimirot je uduplao prednost na 2:0, a Miljan Vico je drugim golom u 15. minutu donio velikih 3:0 domaćinu.

Znatno oslabljeni gost uspjeva da minutu kasnije preko Dodića smanji na 1:3 i sa tim rezultatom se otišlo na poluvrijeme.

U nastavku susreta Brčko zdravlje uspjeva da se upotpunosti vrati u meč. Prvo u 32. minutu Miloš Tanasković u situaciji golman-igrač pogađa za 3:2, a odmah iza toga i Buljubašić pogađa za 3:3 šutem sa distance. Veliku priliku propustio je isti igrač da pogodi za potpuni preokret Brčaka, no šutirao je tik pored stative.

Što nije uspio tada jeste u 39. minutu. Golman Brčaka je bacio loptu, a Buljubašić je samo okrznuo za veliko slavlje gostiju. Protestovali su domaći kod sudija, tražili da se taj gol ne prizna, no sudije nisu mislile tako, te je Brčko zdravlje slavilo pobjedu 4:3.

Tako će u finalu ovogodišnjeg Kupa Republike Srpske igrati dvije ekipe koje su prethodno gubile finale, KMF Tango prošle godine, baš od Leotara, i KMF Brčko zdravlje koje je prije dvije godine izgubio finale od KMF Čelinac.

KMF LEOTAR – KMF BRČKO ZDRAVLJE 3:4 (3:1)
Dvorana Miloš Mrdić, Trebinje
Gledalaca: 100
Sudije: Aleksandar Railić (Derventa) i Željko Dragojević (Banja Luka)
Strijelci: 1:0 Vico 6, 2:0 Cimirot 10, 3:0 Vico 15, 3:1 Dodić 16, 3:2 Tanasković 32, 3:3 Buljubašić 33, 3:4 Buljubašić 39

KMF Leotar: Jovanović, Vico, Cimirot, Šešelj, Milanović, Šarenac, Sulaver, Muratović, Milojević, Čečur, Miladinović, Bodiroga, Milenić, Savić

KMF Brčko zdravlje: Bahor, Đuričić, E.Hodžić, Tanasković, Dodić, Tomić, Buljubašić, Manojlović

Izvor: sportdc.net