Brotnjo slavio u Istočnom Sarajevu

Futsaleri Tanga su u odličnoj utakmici doživjeli novi poraz u Premijer ligi BiH. Brotnjo iz Čitluka je u odličnom meču savladao domaćina sa 8:6 i tako poslije promjene trenera se pomalo i razdrmao.

Iz arhiva

Bio je ovo odličan meč, Tango je sjajno ušao u njega i sa dva gola Vučine Šćepanovića, koji je debitovao za klub danas, poveo 2:0. Bilo je pregršt prilika u ovom dijelu susreta, sedam pogodaka i odličnih intervencija oba čuvara mreže, te golom Ilije Šimića u posljednjim sekundama poluvremena Brotnjo odlazi na odmor sa prednosti 4:3. Dosta je ljutnje kod domaćih izazvao taj pogodak. Kapiten domaćih je poslije jednog duela sa protivničkom odbranom ostao ležati pred protivničkim kaznenim prostorom, gosti nisu željeli izbaciti loptu iako su svi stali i stigli su do gola.

To kao da je iznerviralo domaće koji golom Musića na samom startu drugog poluvremena dolaze do poravnanja, a onda imaju još nekoliko sjajnih prilika, no Josip Ivanković fenomenalno brani, pa i pored osam postignutih golova i šest primljenih u njegovoj mreži, Josip Ivanković je svojim odbranama u ključnim trenucima meča bio možda i glavni protagonista ove pobjede.  Kada je Tango promašio te prilike uslijedila je kazna. Zvonimir Ćavar je bio nemilosrdan, kompletirao je hettrik, a Brotnjo se odlijepio na 4:8. Pokušao je Tango da se vrati, ali su dva gola Ćehe sve što su uspjeli, pa je Brotnjo slavio pobjedu na gostovanju u Istočnom Sarajevu.

KMF TANGO – MNK BROTNJO 6:8 (3:4)

Strijelci: 1:0 Šćepanvoić 5, 2:0 Šćepanović 6, 2:1 Pantić 9, 3:1 Ćeha10, 3:2 Ćavar 11, 3:3 D.Ivanković 15, 3:4 Šimić 20, 4:4 Musić 22, 4:5  Bošnjak 27, 4:6 Ćavar 28, 4:7 Ćavar 33, 4:8 Grgić 35, 5:8 Ćeha 36, 6:8 Ćeha 40

Tango: Curović, Milošević, Koprivica, Ćeha, Ikonić, Šehovac, Perović, Musić, Purković, Kuljanin, Otović, Šćepanović, Debelnogić

Brotnjo: J.Ivanković, Pantić, Granić, Ćavar, Grgić, Bošnjak, Šimić, Galić, Primorac, D.Ivanković, Marković, Korać, Pehar

Izvor: sport1.oslobodjenje.ba