Region

Futsal Dinamo slavio u prvom meču 1/2 finala protiv Novog Vremena

U prvom susretu polufinala doigravanja Futsal Dinamo je u popularnoj “Kutiji šibica” slavio protiv Novog Vremena Apfel rezultatom 3:1, te je došao korak bliže finalu. Momčad Miće Martića je zahvaljujući drugom mjestu nakon ligaškog dijela natjecanja ostvarila izravan plasman u polufinale, te je imala 3 tjedna odmora i pripreme za polufinale, dok su Makarani tek nakon majstorice u četvrtfinalu slavili protiv dubrovačkog Squarea.
Futsal Dinamo je poveo u 9.minuti kada Grbeša iz auta s desne strane ubacuje na drugu vratnicu gdje utrčava Penava i zabija za 1:0! U slijedećoj minuti još se jednom trese mreža gostiju. Prgomet je zabio za 2:0 i natjerao Tea Strunju da zatraži predah kako bi zaustavio nalet “modrih”. U vrlo dobroj utakmici prilika nije nedostajalo, no rezultat se nije mijenjao sve do same završnice poluvremena. Igrala se poslijednja minuta prvog poluvremena kada je suđen dvojben prekršaj Lucasa na Penavi, a trener gostiju Strunje je reagirao izuzetno burno te ga sudac Dujmić šalje na tribine, no Grbeša iz akumulacije puca preko gola. Kazna je stigla s druge strane gdje je Vuković na dodavanje Osredkara zgoditkom na samom isteku vremena okrunio prekrasnu akciju gostiju za 2:1! U nastavku se rezultat nije mijenjao sve do 27.minute kada Capar iz kornera ubacuje na 12ak metara, a Kanjuh iz voleja prizemnim udarcem savladava nesigurnog Baškovića za 3:1! Pokušali su gosti u završnici igrom s golmanom-igračem (Musinov), no bez uspjeha. Futsal Dinamo je ostvario pobjedu, te je tako došao na korak do finala uoči uzvratne utakmice koja je na rasporedu slijedeći tjedan u Makarskoj.

Vrsta utakmice: 1.HMNL
Kolo: Polufinale (1.utakmica)
Datum: 19.05.2018.
Vrijeme: 19:30
Dvorana: SD Trešnjevka, Zagreb
Gledatelja: 900

FUTSAL DINAMO – NOVO VRIJEME APFEL  3:1 (2:1)

FUTSAL DINAMO: Goran Škorić, Matija Capar, Ivan Šulentić, Vito Gagulić, Davor Kanjuh, Matija Đulvat, Kristian Čekol, Kristijan Grbeša, Daniijel Dekanić, Mihovil Prgomet, Vedran Matošević, Matija Rajh, Hrvoje Penava, Tomislav Hercigonja, trener: Mićo Martić

NOVO VRIJEME APFEL: Filip Bašković, Mate Vuković, Igor Osredkar, Ante Sokol, Duje Bajrušović, Vedran Kazazić, Marin Musinov, Eduardo Farias de Souza, Vlado Andrijašević, Lucas Vinicius Brito de Santana, Jakša Herceg, trener: Teo Strunje

STRIJELCI: 1:0 Penava (9′), 2:0 Prgomet (10′), 2:1 Vuković (20′), 3:1 Kanjuh (27′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Futsal Dinamo 8 (4+4); Novo Vrijeme Apfel 9 (6+3)

ŽUTI KARTONI: Đulvat (25′), Penava (29′) – FUTSAL DINAMO