FC Salines

LEOTAR PRODUŽIO NADU

U 21. kolu Premijer futsal lige BiH KMF “Leotar” pobijedio je  FC “Salines” iz Tuzle nakon “horor” meča u kojem je bilo puno preokreta i lijepe igre.

Domaćini su dobro otvorili utakmicu i već u 4. minutu preko Čečura dolaze u vođstvo od 1:0. Na semaforu je taj rezultat bio sve do 15. minuta kada je šutirao S. Muratović i na odbijenu loptu skočio je Šaraba i glavom je poslao u lijevi ugao golmana Ćatića za 2:0.

I kad su svi očekivali da će Leotar da nastavi sa dobrom igrom hladan tuš za domaće igrače i navijače. Gosti samo u 20 sekundi postižu dva gola.

U 16. minutu Burbulović natrčava na odbijenu loptu i postiže prvi pogodak, a nakon toga šut  E. Muratovića  domaći golman Jovanović ne brani i to je 2:2. Sa ovim rezultatom otišlo se na odmor.

U drugom poluvremenu domaćini su opet poveli sa dva gola razlike preko Šešelja u 25. i S. Muratovića u 31. minutu. Ali opet dolazi do preokreta od strane gostiju.

Bumbulović u 35. minutu smanjuje na 4:3, a samo minut kasnije Hasićev šut sa desetak metara završava u mreži domaćina i to je 4:4.

Vukanović, Cimirot, Šešelj i Vico nisu se predavali i u 36. minutu preko Čečura postižu peti pogodak. Na kraju se ispostavilo da je to konačan rezultat.

Nakon teškog meča koji je ispraznio posljednje atome snage trener Dragan Spajić-Ćikalo je rekao da ovom pobjedom Leotar ostaje u borbi za opstanak.

“Zadnja utakmica protiv Željezničara na Grbavici rješava direktnog putnika u niži rang. U slučaju pobjede ostajemo”, rekao je Spajić.

Posljednje kolo igra se u sljedeću subotu i sve utakmice se igraju u isto vrijeme.
KMF “Leotar”: Jovanović, Milanović, Šešelj, Vico, Cimirot, Milojević, Čečur, S. Muratović, Šaraba, Gudelj, Šarenac, Bodiroga. Trener: Dragan Spajić.
FC “Salines”: Ćatić, Imšić, E. Muratović, Isanović, Marković, Hasić, Pranjić, Bumbulović. Trener: Amel Šaćirović.
Izvor: trebinjelive.info