FC Mostar SG

MOSTAR SG ‘STAKLORAD’ SAVLADAO DEVU

Nakon poraza od azerbejdžanskog Araza u prvom kolu Glavne runde UEFA Futsal Cup-a, FC Mostar SG ‘Staklorad’ je u drugom uspio pobijediti domaću Devu rezultatom 3:2, te se na taj način vratiti u trku za prvo mjesto u grupi.

FC Mostar SG ‘Staklorad’

Od početka je Mostar SG bio bolji protivnik od domaćeg tima, a kao kruna bolje igre uslijedila su dva pogotka tokom prvih 20 minuta susreta. Prvo je za 0:1 pogodio Mirko Hrkać, a potom i Josip Bošković. U međuvremenu su igrači rumunskog prvaka imali priliku izjednačiti, ali nisu uspjeli iskoristiti najstrožiju kaznu, tačnije golman Mostaraca Stanislav Galić odbranio je šut Floriana Mateija. Prethodno je u kaznenom prostoru Babić faulirao Ignata.

U nastavku domaći igrači uspijevaju vratiti se u meč golom Mariusa Meteija, ali je njihova radost trajala jako kratko, pošto je samo dvije minute kasnije svojim drugim pogotkom Mirko Hrkać potvrdio pobjedu bh. šampiona. U samom finišu Csoma je uspio ublažiti poraz domaćina, pogodivši za konačnih 2:3.

FC AUTOBERGAMO DEVA – FC MOSTAR SG ‘STAKLORAD’
Strijelci: M. Metei, Csoma (Deva), Hrkać (2), Bošković (Mostar SG)

FC Autobergamo Deva: Tonita, Panzaru, M. Matei, Obada, F. Matei, Savu, Stoica, Kovacs, Ignat, Paulo Ferreira, Tacot, Csoma
FC Mostar SG ‘Staklorad’: Galić, Radin, De Souza, Aladžić i Vesić. Na klupi su Sesar, Babić, Džemić, Pavlović, Hrkač, Kahvedžić, Bošković, Kajtaz, Gosto