KASKADA ODNIJELA BODOVE IZ ISTOČNOG SARAJEVA

Futsaleri Tanga poraženi su danas na svom terenu od Kaskade iz Gračanice u utakmici 2. kola Premijer lige BiH u futsalu sa 3:1.

Znatno oslabljeni Tango, sa mnogo promijenjenim sastavom dočekali su Kaskadu i borili su se koliko su mogli. Nedostajalo je tu nekoliko ključnih igrača, koji će se naknadno priključiti, tako da je ovo možda bio i maksimum ove ekipe. Sve dok su imali snage bilo je to sasvim solidno. Borili su se, ali svega šest igrača u rotaciji bilo je premalo da bi se slomila ekipa iz Gračanice.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, ali nije i da je to bila dosadna utakmica. Prijetili su i jedni i drugi, više gosti, ali su golmani odbranili sve. Naročito se to može reći za Aleksandra Šehovca koji je danas bio i ponajbolji domaći igrač. Uz to, gosti su uspjeli da pogode i okvir gola, dok je u nekoliko navrata i gostućuji golman odlično intervenisao, posebno u situacijama 1 na 1 sa Miroslavom Bjelicom.

U nastavku susreta Kaskada uspjeva na ritam da slomi domaće i presudila je koja izmjena više u njihovom taboru. Ipak, Tango prvi prijeti, a lopta pogađa stativu. Zatim je u šansi i Marko Koprivica, ali u posljednji trenutak gosti otklanjaju opasnost, te prave polu kontru koju šutem iz daljine završava Došlić.

Gosti uspjevaju u 32. minutu da dupliraju prednost, a tada je pogodio Džindić. Pala je ekipa Tanga tada gotovo potpuno, a Emir Milanović u 37. minutu pogađa i treći put. Nakon tog gola, Tango se nekako vraća u susret golom Dejana Debelnogića, a zatim dobijaju i kazneni udarac zbog šestog akumuliranog prekršaja gostiju. Dejan Debelnogić je pogodio prečku, a u nastavku akcije Ćeha prebacuije gol, pa je tako otišla i posljednja nada za neki povoljniji rezultat.

KMF TANGO – MNK KASKADA 1:3(0:0)