ŠAMPION POBJEDOM PROTIV TANGA KRENUO U ODBRANU TITULE

Aktuelni bh. šampion, FC Mostar SG ‘Staklorad’, slavio je večeras protiv KMF Tango iz Istočnog Sarajeva rezultatom 3:1 u okviru 1. kola nove premijerligaške sezone.

FC Mostar SG

Mostarci su do prvog gola stigli u 16. minutu, kada je nakon sjajne akcije iz kornera “paukovu mrežu” na golu Delihasanovića skinuo srbijanski internacionalac Kristijan Radin.

Konačnih 2:0 u prvom dijelu, dva minuta kasnije, postavio je Brazilac Daniel Marinho de Souza.

U drugom dijelu gosti preko Ognjena Erića smanjuju na 2:1, ali konačnih 3:1 za prvu pobjedu Mostaraca u novoj premijerligaškoj sezoni postavlja hrvatski reprezentativac Saša Babić u 35. minutu.

FC MOSTAR SG ‘STAKLORAD’ – KMF TANGO 3:1 (2:0)
USRC Midhat Hujdur – Hujka, Mostar
Gledalaca: 250
Sudije: Jasenko Pljevljak i Alem Bajrović (oba Sarajevo)
Strijelci: de Souza, Radin, Babić (Mostar SG), Erić (Tango)

FC Mostar SG ‘Staklorad’: Galić, de Souza, Aladžić, Bošković, Vesić, Sesar, Babić, Džemić, Radin, Pavlović, Hrkać, Kahvedžić, Kajtaz, Gosto
KMF Tango: Delihasanović, Hadžić, Jokić, Ikonić, Erić, Šehovac, Kuljanin, Šarović, Kenjić, Šešlija, Curović, Elez, Debelnogić