ŽELJEZNIČAR SLAVIO PROTIV SALINESA I ISPISAO ISTORIJU

Aktuelni prvak Federacije BiH, MNK Željezničar, slavio je večeras u 1. kolu Premijer futsal lige BiH protiv FC Salines iz Tuzle rezultatom 5:3 i tako ispisao istoriju ovog kluba.

MNK Željezničar

“Plavi” su u debitantskoj sezoni uspjeli da osvoje Prvu futsal ligu Federacije BiH, a sa pobjedama su nastavili i u elitnom rangu bh. futsala, pošto su već u prvom kolu i u debiju na elitnoj sceni uspjeli da savladaju ekipu Salinesa.

U 14. minutu prednost Sarajlijama donio je Anes Džafo, što je ujedno bio i konačan rezultat prvog dijela susreta.

U šestom minutu nastavka, isti igrač povisuje na 2:0.

Gosti iz Tuzle preko Jasmina Spahića smanjuju na 2:1 u 31. minutu, ali samo minut kasnije u strijelce za domaće se upisuje i Emir Gekić.

Par sekundi kasnije novi pogodak za Željezničar, a drugi za Gekića u ovom meču, koji povisuje na 4:1.

Tri minuta prije kraja susreta visokih 5:1 donosi Ermin Salčin.

U posljednjem minutu još dva pogotka, oba u korist Tuzlaka, prvo je na 5:2 smanjio Mirko Marinković, da bi konačnih 5:3 postavio Mehmed Ramić.

U narednom kolu Željezničar u gradskom derbiju dočekuje ekipu Centra, dok će Salines biti domaćin čitlučkom Brotnju.

MNK ŽELJEZNIČAR – FC SALINES 5:3 (1:0)