ZRINJSKI OSTVARIO PRVU POBJEDU U NOVOJ SEZONI

MNK Zrinjski iz Mostara slavio je večeras na gostovanju u Brčkom kod KMF Brčko Zdravlje u okviru 1. kola Premijer futsal lige BiH rezultatom 5:6.

KMF Brčko Zdravlje - MNK Zrinjski
KMF Brčko Zdravlje – MNK Zrinjski

Već u 3. minutu prednost Mostarcima donio je Zvonimir Ćavar, a četiri minuta kasnije na 0:2 povisio je kapiten Ivan Drežnjak.

Igrao se 10. minut kada je rutinskih 0:3 donio Darko Raguž.

U posljednjem minutu prvog dijela domaći nakon kaznenog udarca stižu do 1:3 pogotkom Ninoslava Mirića.

Zrinjski odlično otvara i drugi dio meča, te u četvrtom minutu nastavka na 1:4 povisuje Romano Vlaho.

Sead Buljubašić u 31. minutu smanjuje zaostatak Brčaka na 2:4, ali nedugo zatim Mostarci ponovo stižu do pogotka, strijelac je bio Marin Suton.

Isti igrač par sekundi kasnije povisuje na visokih 2:6.

Nakon toga uslijedila je triler završnica, sjajna igrača Brčaka, ali na kraju nedostatak sportske sreće i vremena. Uspjeli su domaći da do kraja meča postignu još tri pogotka zahvaljujući Janku Kokiću, Seadu Buljubašiću i Semiru Hodžići, ali to nije bilo dovoljno da dođu do prvog boda u premijerligaškoj sezoni, tako da je sav plijen otišao u Mostar.

KMF BRČKO ZDRAVLJE – MNK ZRINJSKI 5:6 (1:3)