Region

Sigurni Ekonomac, Novi Pazar i Jastrebac, iznenađenje u Sremu

Tri pobede domaćina i jedna gostiju u utakmicama 14. kola Prve futsal lige koje su odigrane u petak.

Ekonomac je lako prošao kroz Smederevo i zadržao stopostotan učinak u šampionatu Srbije – 5:0 (4:0). Trostruki strelac je bio Tales – u 4, 16. i 19. minutu, a po jedan gol su dali Matijević u 7. i Rajčević u 28. minutu.

Ulogu favorita je opravdao i najbliži pratilac Kragujevčana Novi Pazar, koji je savladao RB – 4:0 (2:0). Sa druge strane, Nova Pazova je poražena u Sremskoj Mitrovici od Deus futsala, koji je ovom pobedom pobegao sa začelja tabele – 6:2 (3:0).

Tamo je sada Pirot, kojeg je savladao Jastrebac – 4:2 (2:0). Posle ovog trijumfa, ekipa iz Blaca može da razmišlja i o eventualnoj borbi za plej-of, a njihov rival će imati glavobolje u narednih osam kola. Pirot je poslednju pobedu u Prvoj futsal ligi upisao upravo protiv Jastrepca sredinom oktobra prošle godine (2:1).