Svijet

Split Tommy rutinskom pobjedom nad Crnicom na korak do finala!

U prvom susretu polufinala doigravanja za prvaka Hrvatske, Split Tommy je ostvario očekivanu pobjedu protiv šibenske Crnice, te je došao na korak do finala. Splićani su slavili rezultatom 6:1, te će imati priliku slijedećeg vikenda na šibenskom Baldekinu izboriti finale. Crnica će pak pokušati odluku o prvaku prolongirati za majstoricu, no i sam plasman u polufinale velik je rezultat za šibenskog prvoligaša u premijernoj sezoni na prvoligaškoj sceni.

Delegat: Mirko Vrcan

SPLIT TOMMY: Žarko Luketin, Filip Kosor, Jakov Grcić, Ivan Ivanković, Maro Đuraš, Josip Jurlina, Ante Ćorluka, Josip Suton, Luka Perić, Matej Fideršek, Duje Vladović, Antonio Sekulić, Tihomir Novak, Ivo Jukić, trener: Victor Acosta Garcia

CRNICA: Filip Radaj, Josip Vukičević, Dragan Vuković, Ivan Škugor, Nikola Pavić, Tonći Ljubić, Stjepan Perišić, Antonio Perić, Josip Radić, Niko Škugor, Robert Mišković, trener: Mladen Perica-Štrla

STRIJELCI: 1:0 Novak (5′), 2:0 Fideršek (9′), 3:0 Perić (12′), 4:0 Fideršek (24′), 5:0 Suton (25′), 5:1 I.Škugor (27′), 6:1 Perić (29′)

ŽUTI KARTONI: –

IGRAČ UTAKMICE: Matej Fideršek (SPLIT TOMMY)

KOMENTAR UTAKMICE:
U uvodnim minutama bilježimo inicijativu Splićana, no mladi Radaj u nekoliko je navrata siguran na golu gostiju. Prva ozbiljnija prilika ipak dolazi s druge strane. Igrala se 4.minuta kada Niko Škugor glavom proigrava Pavića čiji udarac s 12 metara silovito trese vratnicu. U slijedećoj minuti Splićani su poveli uz veliki poklon vratara Radaja, kojem udarac Novaka bježi s ruke u gol za 1:0! U 9.minuti bilježimo novu pogrešku mladog Radaja, koju Splićani ne uspijevaju kazniti. Vratar gostiju izgubio je loptu na centru, no Đurašev udarac zaustavlja greda. Nedugo zatim Splićani ipak dolaze do povećanja vodstva. Lijepu akciju nakon auta na asistenciju Novaka okrunio je Fideršek preciznim udarcem s lijeve strane u suprotni kut za 2:0! U slijedećoj minuti nakon kornera Fideršek je lijepo pucao iz voleja, no Radaj nogom brani njegov udarac. U 12.minuti još se jednom trese mreža gostiju. Novak je osvojio loptu i sjajno prošao kroz sredinu, te na koncu proigrava Perića kojem nije bilo teško iz blizine zabiti u nebranjenu mrežu za 3:0! Nakon toga gosti prelaze na igru s Nikom Škugorom u ulozi golmana-igrača, te uspijevaju vrlo brzo stvoriti lijepu priliku, no udarac Vukovića s 5 metara brani vratar Luketin. Do kraja poluvremena nije više bilo ozbiljnijih prilika, te se na odmor otišlo s lijepom prednošću domaćina.

U nastavku su Splićani vrlo brzo riješili pitanje pobjednika. Igrala se 24.minuta kada Fideršek nakon sjajnog solo-prodora zabija za 4:0, a u slijedećoj minuti Suton nakon kornera zabija s vrha kaznenog prostora za visokih 5:0! U 27.minuti bilježimo i prvu priliku gostiju u nastavku, no Ljubić šalje loptu za malo pored gola. Nedugo zatim po prvi se put trese mreža Luketina. Ivan Škugor se lijepo oslobodio svog čuvara i zabio za 5:1! U 29.minuti Novak je iz kornera ubacio loptu za Perića koji volejem s 10ak metara zabija za 6:1! Nakon toga igra se u velikoj mjeri razvodnila, te više nije bilo izglednijih prilika. Spomenimo i kako je u završnici susreta trener domaćih na parket poslao kompletnu juniorsku četvorku (izuzev vratara Luketina), te da je prije početka samog susreta na parket Gripa izašla juniorska momčad Split Tommyja koja je pljeskom pozdravljena od strane publike kao znak podrške i zahvale za obranu naslova juniorskog prvaka Hrvatske prošlog tjedna na Rabu.

Splićani su tako ostvarili rutinsku očekivanu pobjedu, te su došli na korak do finala. Uzvratni susret na rasporedu je slijedeći tjedan na šibenskom Baldekinu.

Izvor: crofutsal.com