KMF Leotar

TANGU PRIPAO TRILER MEČ PROTIV LEOTARA

Futsaleri Tanga su u direktnom duelu za opstanak danas u Vojkovićima savladali KMF Leotar sa 5:4, golom Ivice Marića dvadeset sekundi prije kraja utakmice.

Otvoreno su u meč krenuli i jedni i drugi, te poslije nekoliko prilika na obje strane, Tango dolazi do prednosti. Stefan Jokić je odigrao povratnu loptu za Dragišu Kenjića koji lako pogađa za 1:0.

Prednost domaćih duplira Ognjen Erić. U svom karakterističnom prodoru je prošao uz aut liniju i onda pogodio suprotni ugao Jovanovićevog gola.

Gosti su vrlo brzo uzvratili. Nepunu minutu kasnije Emir Milanović je sam izašao na Ristivojevića i lako pogodio za 2:1. Dvije minute kasnije već je bilo 2:2. Lazar Zečević je ostavio povratnu loptu za Emira Milanovića, a ovaj majstorski zakucao u rašlje Tangovog gola.

U finišu poluvremena Tango dolazi do nove prednosti. “Prodali” su domaći prekid, a onda je ponovo Erić pogodio suprotni ugao za vodstvo Tanga. I, kada se očekivao kraj poluvremena Tango poklanja gol Trebinjcima. Šešelj je u jednom duelu izbio loptu Eriću koja je polako krenula ka golmanu Ristivojeviću, ali mu ona prolazi ispod noge i završava u mreži Tangovog gola, pa se na odmor odlazi sa rezultatom 3:3.

U nastavku nije viđeno mnogo uzbuđenja u prvih deset minuta nastavka. Ekipe su naizmjenično prijetile, ali nisu uspjele da se raduju. U 34. minutu Leotar stiže do gola. Onako kako su pokušavali da odigraju veći tok meča, tako su i uspjeli. Đorđe Jovanović je bacio loptu pred šesterac, odbrana Tanga nije najbolje reagovala, sudija Nermin Gabela je pustio prednost, a Nemanja Čečur se lijepo namjestio, i efektno pogodio suprotne rašlje.

Momentum  je bio na strani Leotara, a domaći su odma zovnuli tajm aut i krenuli sa viškom. Isplatilo im se to u 37. minutu, pronašli su šupljinu u loše postavljenoj gostujućoj odbrani i preko Stefana Jokića stigli do poravnanja. Mogli su gosti malo prije toga da možda i rješe meč, ali je sjajan šut Lazara Zečevića ostao na prečki Tangovog gola.

Tango je u završne tri minute, poslije poravnanja, izvršili posljednji udar ka golu gostiju iz Trebinja, i konačno na dvadeset sekundi do kraja veliko slavlje. Ivica Marić se ponovo sjajno izborio za poziciju na poziciji pivota, i onda pogodio za veliku, ogromnu, pobjedu Tanga, koja bi na kraju i mogla biti presudna u borbi za opstanak.

KMF TANGO – KMF LEOTAR 5:4 (3:3)
Strijelci: 1:0 Kenjić 8, 2:0 Erić 10, 2:1 Milanović 11, 2.2 Milanović 13, 3:2 Erić 20, 3:3 Šešelj 20, 3:4 Čečur 34, 4:4 Jokić 37, 5:4 Marić 40
Žuti karotni: Šarović, Marić, Bjelica (Tango), Vico (Leotar)

KMF Tango: Ristivojević, Jusić, Hadžić, Marić, Erić, Curović, Kuljanin, Debelnogić, Bjelica, Šarović, Jokić, Elez, Kenjić, Ikić

KMF Leotar: Jovanović, Čečur, Šešelj, Zečević, Vico. Šarenac, Gudelj, Miladinović, Bodiroga, Milenić, Savić, Milanović

Izvor: sportdc.net