Turniri

“4PLUS1.BA” U POLUFINALU VELIKOG LJETNOG MALONOGOMETNOG TURNIRA U MOSTARU

Juniorska nevesinjska ekipa “4plus1.ba” prošla je u polufinale Velikog ljetnog malonogometnog turnira Grada Mostara.

4plus1.ba
4plus1.ba

U 1/4 finalnom meču Nevesinjci su nakon boljeg izvođenja penala srušili MNK Futsal Ljubuški, dok je u regularnom dijelu bilo neriješeno 4:4.

U 7. minutu ekipu iz Ljubuškog do prednosti je doveo Jure Vučić, da bi u narednih nekoliko minuta “4plus1.ba” u potpunosti preokrenuo rezultat.

U 10. minutu na 1:1 je poravnao prvotimac KMF Nevesinje, Miloš Pantić, koji je sjajno prošao po lijevoj strani i matirao golmana protivničke ekipe.

Šest minuta kasnije preokret ekipi našeg portala donosi Darko Repović, a dva minuta nakon toga na 3:1 povisuje Dejan Kovačević.

Nekoliko sekundi pred odlazak na odmor MNK Futsal Ljubuški pogotkom Nikole Jurkovićasmanjuje na 3:2.

U drugom dijelu sjajna igra Ljubušaka, na 3:3 poravnava Jure Vučić svojim drugim golom, a potpuni preokret donosi Ivan Kljajić u 32. minutu.

Dva minuta prije kraja susreta Nevesinjci su zaigrali sa golmanom u polju, a to se isplatilo već iz drugog napada kada je Darko Repović na asistenciju još jednog igrača KMF Nevesinje, Zečevića, pogodio za konačnih 4:4 u regularnom dijelu susreta.

Penal lutrija ponovo je otišla na stranu ekipe “4plus1.ba”, koja je nakon penala slavila sa ukupnih 10:9.

Sreća prati hrabre, pa je tako bilo i ovoga puta.

MNK Futsal Ljubuški

Vrijedi spomenuti da se na golu nevesinjske ekipe istakao mladi golman KMF Nevesinje, Borislav Jamina, koji je u prvom poluvremenu imao nekoliko maestralnih odbrana.

4PLUS1.BA – MNK FUTSAL LJUBUŠKI 4:4 (pen. 10:9)