Reprezentacija

BOSNA I HERCEGOVINA IZVUKLA BOD PROTIV MAĐARSKE

Reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrala je neriješeno protiv selekcije Mađarske u drugom kolu glavne runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2018. Konačan rezultat glasio je 2:2.

Bosna i Hercegovina - Mađarska
Bosna i Hercegovina – Mađarska

Bh. selekcija je u ovom meču bila oslabljena neigranjem Anela Radmilovića, koji je zbog povrede morao da pauzira.

Utakmicu je bolje otvorila naša reprezentacija, te uputila nekoliko sjajnih udaraca po gol Mađarske preko Srđana Ivankovića i Marija Aladžića.

Upravo se najviše igre odvijalo preko ove dvojice igrača, uz Tomislava Bevandu.

I Mađari su imali svoje prilike, ali na golu bh. reprezentacije u prvom poluvremenu istakao se Stanislav Galić.

Sjajne prilike imali su Horvath i Droth, koji su pogodili prečku i stativu, ali mreža bh. selekcije ostala je netaknuta u prvom dijel uigre.

Veliku priliku za našu reprezentaciju propustio je kapiten Nijaz Mulahmetović, kada je nakon šuta Srđana Ivankovića loptu poslao za par centimetara od stative gola Mađarske.

Može se reći da je više prilika u prvih 20 minuta imala reprezentacija BiH, ali na odmor se otišlo rezultatom 0:0.

(9)_(1)

Drugi dio sjajno otvaraju Mađari i preko Horvatha stižu do prednosti.

Samo četiri minuta kasnije na 0:2 povisuje pivot Mađara, Droth.

Pokušavala je Bosna i Hercegovina da ugrozi gol Mađara, ali bezuspješno sve do 30. minute, kada nakon šuta Srđana Ivankovića kapiten bh. selekcije, Nijaz Mulahmetović, smanjuje na 1:2.

U 35. minutu Srđan Ivanković dobija dva žuta kartona zbog prigovora, te bh. reprezentacija ostaje sa igračem manje.

Uspješno su se odbranili, čak u jednom trenutku zaprijetili preko Aladžića, ali ostalo je 1:2.

U 38. minutu konačnih 2:2 postavio je Dejan Pavlović nakon asistencije Tomislava Bevande.

Mogla je naša reprezentacija i do pobjede u posljednjim minutama susreta, ali nisu iskoristili šanse koje su imali.

U utorak Bosna i Hercegovina igra protiv Albanije, nakon čega će sve biti jasno.