Region

NACIONAL SEDMI PUT PRVAK HRVATSKE

Nacional je sinoć u trećem susretu finalne serije u dvorani u Sutinskim Vrelima u Zagrebu pobijedio Split Tommy rezultatom 6:1 te sa ukupnih 3:0 osvojio finalnu seriju doigravanja 1. HMNL.

FC Nacional (prvak Hrvatske za sezonu 2016/17.)

Aktualni prvaci su poveli vrlo rano, igrala se tek prva minuta a Kristijan Čujec je poentirao je za prednost od 1:0. Deset minuta kasnije Nacional je povećao prednost, Tihomir Novak je idealno proigrao Kristijana Postružina koji sam izbija pred Jukića i nema težak zadatak pogoditi za već 2:0.

Minutu kasnije je Nacional skupio peti akumulirani prekršaj, a Suton je dodao za Rafinhu koji sam izbija pred Espindolu, no vratar Novinara odlično reaguje. Gosti iz Splita su mogli smanjiti prednost nakon greške Jelovčića kome je spretni Suton ukrao loptu, ali njegov snažni udarac brani još jednom sjajni Espindola.

Split Tommy je smanjio na 2:1 u 14. minuti odličnim pogotkom Mathiasa Rafinhe. Ante Ćorluka je odigrao ulogu mantinele i sjajno odrigrao za Brazilca koji se sjurio s desne strane i pogodio suprotne rašlje Espindole. Samo par sekundi kasnije Josip Suton je mogao potpuno vratiti Bijele u susret, ali vrhovima prstiju Espindola skreće loptu u korner.

Do kraja poluvremena veću su inicijativu imali gosti iz Splita, opasno su prijetili Grcić i ponovo Rafinha, ali večeras je sjajno raspoloženi Espindola urkotio njihove pokušaje. Zanimljivo je bilo da su pred kraja prvoga dijela obe ekipe imale po pet akumuliranih prekršaja, ali nijedna ekipa nije izborila udarac s deset metara. Nacional je tako na odmor otišao s prednošću od 2:1.

Početak drugog poluvremena bolje su otvorili Zagrepčani i ponovno pobjegli na dva gola razlike, za 3:1 pogodak je dao Slobodan Rajčević. Split Tommy je zatim pokušao zaprijetiti preko Alena Marića, no Espindola se spustio u “špagu” i uspio odbraniti. Minutu kasnije uzvratio je Postružin, ali Jukić je loptu odbio iznad prečke u korner.

Rješenje pobjednika dogodilo se u 29. minuti, sjajni Boba Rajčević je spasio jednu loptu da ne pobjegne u aut, sjajno se riješio Sutona i matirao nemoćnog Jukića za velikih 4:1. Rapsodija Nacionala se nastavila, ponajbolji strijelac lige Kristijan Postružin iz kontranapada je poentirao drugi put za 5:1, te doveo svoju ekipu na milimetar od odbrane naslova.

Konačnih 6:1 postavio je još jedan dvostruki strijelac Kristjan Čujec, a igrala se zadnja minuta susreta.

Nacional Zagreb je tako ovom uvjerljivom pobjedom potvrdio dominaciju hrvatskim futsalom, te osvojio sedmi i drugi uzastopni naslov prvaka Hrvatske.