Vijesti

BUJANOVAC OSTAJE NEOSVOJIVA TVRĐAVA: ZUFO NA KRILIMA PUBLIKE SAVLADAO BANJICU!

Prelepo futsal veče u Bujanovcu.

Na teren renoviranog SC Mladost izašli su prošlogodišnji trećeligaši, Zufo i Banjica, a da ova utakmica dobije epitet spektakla pobrinula se fenomenalna bujanovačka publika koja je do poslednjeg mesta ispunila tribine i tokom čitavih 40 minuta pružala fenomenalnu podršku svojim ljubimcima. I Zufo je upravo na krilima navijača stigao do novog trijumfa u drugoligaškom karavanu. Mlada i neiskusna ekipa Banjice prva je stigla do šanse, ali se Marko Macanović nije najbolje snašao ispred gola fenomenalnog Milenkovića. Usledio je period izjednačene igre, sa po nekoliko pokušaja oba tima, a domaćin do vođstva stiže uz dosta sreće. Naizgled bezopasna lopta koja je išla pored gola gostiju pogodila je kapitena Banjice Ristanovića, promenila pravac i prevarila Sokića za 1:0. Prednost je duplirao najbolji akter ove utakmice Miloš Trajković razornim udarcem sa šest metara u 11. minutu, a samo minut kasnije bilo je 3:0. Siniša Trojanović uputio je poluvisoku loptu ka drugoj stativi, a nesporazum i lošu reakciju Đačanina, Šišovića i Sokića iskoristio je Stefanović i sa manje od jednog metra loptu je sproveo u nebranjenu mrežu. U drugom poluvremenu Banjica je zaigrala dosta agresivnije, sve karte je Slaviša Damjanović bacio na visok presing i napad, ali se loša realizacija još jednom pokazala kao velika boljka mlade beogradske ekipe. Ređali su se napadi ispred gola Milenkovića, a golman Zufa je poput hobotnice uspeo da sve te napade zaustavi i trasira put svom timu ka pobedi. I kako to obično biva, usledila je kazna. Kontra napad i perfektnu asistenciju Trajkovića u 31. minutu u gol je pretvorio Siniša Trojanović i tako je povisio na 4:0. Pokušala je Banjica sa pet igrača u polju da se vrati u meč, ali je Trajković u istom minutu posle asistencije upisao i novi pogodak, kada je udarcem sa svoje polovine pogodio nebranjenu mrežu gostiju. Usledio je period otvorene igre na obe strane sa dosta povoljnih prilika i dobrim intervencijama oba golmana. Tako je bilo do 36. minuta kada tim iz Bujanovca stiže do prednosti od 6:0. Šesti gol Zufa bio je delo igrača Banjice, Dimčića, koji je u želji da spreči novu asistenciju Trajkovića uklizao i sproveo loptu iza leđa Sokića. Do kraja meča Dimčić je u 39. minutu uspeo da pogodi i mrežu Milenkovića i na taj način postavi konačan rezultat, Zufo – Banjica 6:1. Bila je ovo druga pobeda za Zufo u isto toliko odigranih utakmica od starta sezone, a novi spektakl u SC Mladost zakazan je za sredu 3. oktobar od 19:30 kada će se odigrati odložen meč prvog kola između Zufa i Pirota. Banjica je u tri utakmice zabeležila jednu pobedu i dva poraza, a narednog vikenda dočekaće Sopot.