Prva liga FBIH

Bašigovci slavili na gostovanju u Brčkom

FC Bašigovci slavio je na gostovanju kod GFC Brčko u meču 9. kola Prve futsal lige FBiH – Grupa 2 rezultatom 3:4.

FC Bašigovci

Nije počelo dobro po goste, GFC Brčko u 9. minutu preko Mirzada Mujkanovića stiže do prednosti, ali do odlaska na odmor Bašigovci golovima Ajdina Hrnjića i Mirnesa Mulavdića potpuno preokreću rezultat u svoju korist.

Arif Zečić u 24. minutu vraća stvari na početak i poravnava na 2:2.

Ipak, četiri minuta kasnije novu prednost gostima donosi Esnaf Jakubović, a dva minuta prije kraja susreta na 2:4 povisuje Mirnes Mulavdić, svojim drugim golom na utakmici.

Do kraja su Brčaci uspjeli samo da ublaže poraz, strijelac za konačnih 3:4 bio je Anel Čavalić.

U narednom kolu ekipa Brčkog je slobodna, dok Bašigovci na svom terenu dočekuju Banoviće.

Trenutnu tabelu Prve futsal lige FBiH – Grupa 2 pogledajte na ovom linku.

GFC BRČKO – FC BAŠIGOVCI 3:4 (1:2)