Reprezentacija

Istorijska pobjeda juniora BiH protiv Moldavije

Reprezentacija Bosne i Hercegovne U19 stigla je do istorijske pobjede večeras nad vršnjacima iz Moldavije u drugom meču Grupe 3 – Glavne runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, odigravši 2:1.

Bosna i Hercegovina U19 – Moldavija U19

Prvo poluvrijeme završeno je bez golova, sa par dobrih šansi na obe strane, ali golmani i jedne i druge ekipe bili su na visini zadatka.

Drugo poluvrijeme bolje otvara reprezentacija BiH, te tako u 21. minuti stiže do vodstva od 1:0 preko Tarika Džemića.

Vodstvo BiH nije trajalo dugo, svega dvadesetak sekundi, kada Moldavija postiže izjednačujući pogodak preko Cojocoarua.

U 32. minuti kapiten BiH, Amer Džindić, postiže novi pogodak za novo vođstvo naše selekcije od 2:1.

Rezultat se do kraja nije mijenjao, te je tako juniorska selekcija BiH došla do prve, istorijske, pobjede.

U subotu od 20:00h u odlučujećem meču naš nacionalni tim igra protiv favorizovanog Portugala.

BOSNA I HERCEGOVINA U19 – MOLDAVIJA U19 2:1 (0:0)

Pridružite se našoj Viber zajednici i pratite sva dešavanja iz svijeta futsala u BiH i šire klikom na označeno polje ispod.