FC Mostar SG

Drugi poraz: Dobovec pobijedio Mostar SG

Futsaleri mostarskog Starog Grada poraženi su danas još jednom od slovenačkog Doboveca na turniru Elitne runde Lige prvaka u Moskvi.

FC Mostar SG ‘Staklorad’

Slovenački prvak je po drugi put ove sezone bio bolji od našeg prvaka, a nakon 7:2 u Podčetrteku danas su slavili sa 6:1 i tako ostali u trci za plasman na Final four i u posljednjem kolu protiv domaćeg KPRF-a će odlučivati o prolasku među četiri najbolje ekipe Starog kontinenta.

Nije dobro krenulo danas po našeg prvaka od samog početka. Već u 2. minutu Čeh pogađa mrežu Momčilovića, da bi u 4. minutu već bilo 2:0 nakon što je Matošević lako riješio situaciju pred golom Mostaraca i pogodio za 2:0. U 11. minutu Žiga Čeh se prošetao kroz odbranu Mostaraca i pogodio za vodstvo Slovenaca od 3:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu nova tri gola ekipe iz Slovenije. Matošević je u 31. minutu pogodio za 4:0, a tri minute kasnije je Kristijan Čujec efektno lobovao Galića, nakon što je već on odbranio šut prije toga i pogodio za 5:0. Samo dvadesetak sekundi nakon tog gola već je bilo i 6:0 kada je Vladan Vesić pogodio sopstvenu mrežu. Počasni gol za dMostarce postiže u 36. minutu upravo Vladan Vesić, za konačni Mostar – Dobovec 1:6.

Mostar SG će u petak igrati posljednji meč turnira i ove sezone u Evropi, a protivnik je belgijski Halle Goik od 14.45.

MOSTAR SG – DOBOVEC 1:6 (0:3)
Dvorana ”CSKA” u Moskvi
Sudije: Miguel Castilho i Eduardo Fernandes Coelho (oba Portugal)
Strijelci: 0:1 Čeh 2, 0.2 Matošević 4, 0.3 Čeh 11, 0:4 Matošević 31, 0:5 Čujec 35, 0:6 Vesić 35 (ag), 1:6 Vesić 36
Žuti kartoni: Radmilović (Mostar SG), Čeh (Dobovec)

Mostar SG: Momčilović, Ivanković, Aladžić, Vesić, Lazarević, Galić, Macić, Radmilović, Gosto

Dobovec: Puškar, Čujec, Čeh, Fetić, Duščak, Peček, Peklič, Turk, Jakovljević, Matošević, Borković, Cesarec, Totošković

Izvor: sport1.oslobodjenje.ba