Reprezentacija

Drugi poraz Zmajeva na startu kvalifikacija

Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je i u drugom kolu glavne runde kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u futsalu 2024. godine.

Naša reprezentacija je doživjela poraz u Brnu od Češke, koja se još jednom pokazala kao nezgodan rival našoj reprezentaciji. Ovaj put, slavili su pobjedu 4:2 i tako trijumfom krenuli u kvalifikacije, nakon što su u prvom kolu bili slobodni.

Češka je do vodstva stigla u 10. minuti golom Davida Černyja, a do izjednačenja stižemo u 16. minuti kada pogađa Samir Gosto. Ujedno, to je bio i rezultat prvog poluvremena.

Česi u nastavku postižu dva brza gola u razmaku od minute i u 26. minuti, poslije golova kapitena Michala Seidlera i Davida Drozda dolaze na 3:1. Marijo Aladžić je pogotkom u 34. minuti vratio Zmajeve u život, ali nepunu minutu nakon njega Radim Zaruba postiže četvrti gol i vraća dva gola prednosti Česima.

To je ujedno bio i konačan rezultat ovog susreta, pa je BiH upisala i drugi poraz. Izabranici Ive Kreze su uputili više šuteva ka golu Čeha, gotovo duplo više šuteva u okvir gola, ali na kraju nije uspjela da upiše povoljniji rezultat.

Naša reprezentacija poslije dva kola ima dva poraza, dok Češka i Armenija imaju po tri boda. Ništa još uvijek nije izgubljeno za našu reprezentaciju, ali biće nam potrebne pobjede protiv Češke kod kuće i Armenije u gostima, kako bismo barem ostvarili plasman u baraž za ulazak u Elitni krug kvalifikacija. Podsjećamo, u elitni krug kvalifikacija idu pobjednici grupa i četiri najbolje drugoplasirane ekipe, dok će preostale drugoplasirane ekipe igrati baraž za popunu elitne runde.

ČEŠKA- BIH 4:2 (1:1)
Dvorana Vodova, Brno
Sudije: Nicola Manzione (Italija) i Javier Moreno Reina (Španija)
Strijelci: 1:0 Černy 10, 1:1 Gosto 16, 2:1 Seidler 25, 3:1 D. Drozd 26, 3:2 Aladžić 34, 4:2 Zaruba 35
Žuti kartoni: –

ČEŠKA: Vahala, Zaruba, P. Drozd, D. Drozd, Koudelka, Nemac, Kremen, Vokoun, Rešetar, Krivanek, Seidler, Holy, Buchta, Černy Selektor: Tomaš Neumann

BIH: Milanović, Arnautović, Ivanković, Gosto, Bošković, Hodžić, Poračanin, M. Sesar, Aladžić, Kalajdžić, Kahvedžić, Duvnjak, Bundavica, Čorhodžić Selektor: Ivo Krezo