Play-off za prvaka Premijer futsal lige BiH

FC Mostar SG odbranio duplu krunu

FC Mostar SG sinoć je slavio treću pobjedu u finalnom doigravanju sa Salinesom, čime je postao novi stari prvak BiH. Nakon što je regularni dio utakmice završen rezultatom 3:3, u produžetku je gostujući tim stigao do pogotka i dobio je doigravanje u četiri utakmice, sa ukupnih 3:1.

Baš kao što je bilo i u prethodnim okršajima u ovoj finalnoj seriji, i ovaj put je meč bio neizvjestan, a samo jedna od četiri utakmice nije otišla u produžetke. Za domaći tim pogodili su Deni Imširović i Benjamin Avdić u 3. i 12 minuti, da bi u 16. minuti za Mostar SG pogodio Samir Gosto za 2:1.

Sve do 33. minute čekalo se na naredni gol, a pogodio je Bilal Jelić nakon sjajnog solo prodora. Regularni dio susreta i završen je tim rezultatom, a u 41. minuti Slobodan Rajčević pogađa za vodstvo gostiju. Isti igrač je pogodio u 42. minuti za 4:2, a gosti prvi pogađaju i u drugom produžetku. U 49. minuti svoj drugi gol je postigao Samir Gosto.

U posljednjoj minuti, Deni Imširović je postavio konačnih 5:3.

Mostar SG je ovim trijumfom odbranio duplu krunu te je jasno da se radi o najjačem futsal timu u našoj zemlji.