KUP

FC MOSTAR SG ‘STAKLORAD’ OSVAJAČ KUP-A BIH 16/17.

FC Mostar SG ‘Staklorad’ osvajač je Kup-a Bosne i Hercegovine u futsalu za sezonu 2016/17. Mostarci su danas u finalnom revanš susretu poraženi u Sarajevu od ekipe Centra rezultatom 5:4, ali poraz nije bio dovoljno visok da ugrozi njihovu prednost iz prvog duela.

FC Mostar SG 'Staklorad' (osvajač Kup-a BiH 2016/17.)
FC Mostar SG ‘Staklorad’ (osvajač Kup-a BiH 2016/17.)

Sarajlije su u meč ušle sa dva gola zaostatka, ali je iskusni Josip Lokmer već u prvom minutu meča smanjio taj zaostatak i donio prednost Centru u revanšu od 1:0.

Kapiten Mostaraca, Marijo Aladžić, u 7. minutu poravnava na 1:1, da bi Nermin Kahvedžić u 18. minutu donio novu prednost Centru.

Samo par sekundi kasnije, finalni dvomeč na početak vraća Bilal Jelić, kada pogađa za 3:1, što je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

Drugi dio furiozno otvaraju gosti, koji nisu želježli ništa prepustiti slučaju.

Na 3:2 je smanjio srbijanski internacionalac Vladan Vesić u osmom minutu nastavka, da bi tri minuta kasnije Josip Božinović poravnao na 3:3.

Već u 33. minutu preokret Starom Gradu svojim drugim golom donosi Vladan Vesić.

Pet minuta prije kraja novo izjednačenje. Musić je nakon šuta Jelića loptu poslao u mrežu Tinjaka.

Neizvijesnu završnicu u 38. minutu donosi Bilal Jelić, koji drugim golom na utakmici donosi prednost domaćoj ekipi od 5:4, što je bio i konačan rezultat.

Ipak, uprkos porazu Mostarci su osvajači Kup-a Bosne i Hercegovine u futsalu za sezonu 2016/17. ukupnim rezultatom iz dvomeča 9:8.

MNK CENTAR – FC MOSTAR SG 5:4 (3:1)