MNK Brotnjo

FC Split Tommy pobjednik turnira u Čitluku

FC Split Tommy osvojio je slavljenički malonogometni turnir u Čitluku. U finalu dvodnevnog turnira, koji je organiziran povodom proslave 10. obljetnice osnutka MNK Brotnjo, FC Split Tommy pobijedio je MNK Novo Vrijeme Apfel 5:3.

Finalna utakmica između dvije vrhunske momčadi bila je poslastica za ljubitelje futsala, a publika je tijekom protekla dva dana mogla uživati u kvalitetnom futsalu i vrhunskim potezima igrača FC Split Tommy, MNK Novo Vrijeme Apfel, MNK Porto Tolero i MNK Brotnjo.

Split Tommy u finalu svladao Novo Vrijeme Apfel

Alen Marić i Filip Kosor u prvih 10 minuta finala donijeli su Splićanima dva pogotka prednosti, nakon čega je, pred sami kraj prvog poluvremena, Duje Bajrušević smanjio zaostatak Novog Vremena. U drugom poluvremenu Tommy je povećao prednost na 3:1 pogotkom Jakova Grcića, no Novo Vrijeme je igrajući s golmanom-igračem postiglo dva pogotka i došlo do izjednačenja.

Strijelci za Novo Vrijeme bili su Vedrana Kazazić i Mate Vuković. Vuković je dvije minute prije kraja poravna rezultat na 3:3, ali do kraja utakmice Tommy je fantastično odgovorio i pogotkom Luke Tešije poveo 4:3, a konačni rezultat FC Split Tommy – MNK Novo Vrijeme Apfel 5:3 postavio je vratar Ivo Jukić.

U utakmici za treće mjesto domaće Brotnjo pobijedilo je Porto Tolero iz Ploča i osvojilo treće mjesto turnira koji je imao humanitarni, ali i zabavni karakter. Naime, dio prihoda od prodaje ulaznica bit će uručen humanitarnoj udruzi Marijine ruke iz Međugorja, a na turnir je odigrana i revijalne utakmica između članova humanitarnih udruga, kao i revijalne utakmice između mladih nogometaša iz Čitluka, Međugorja i Ljubuškog. Brotnjo je u utakmici za treće mjesto slavilo s uvjerljivih 4:0 a kapetan domaće momčadi Kristijan Pantić postigao je dva pogotka, dok su Luka Suton i Tomislav Bošnjak postigli po jedan pogodak za momčad koju s klupe vodi trener Matej Čilić.

Nakon završetka finalne utakmice Denis Lasić, ministar prometa i komunikacija u Vladi FBiH, Marin Radišić, načelnik općine Čitluk, Damir Džeba, predsjednik Gradskog odbora HDZ BiH Mostar i Predrag Smoljan, predsjednik Općinskog vijeća Čitluk uručili su momčadima zaslužene nagrade.

Proslava deset godina uspješnog djelovanja MNK Brotnjo, nakon završetka turnira, nastavljana je u hotelu Brotnjo, gdje su se okupili sudionici turnira, treneri, igrači i članovi uprava koji su u proteklih deset godina bili dio MNK Brotnjo, kao i sponzori i prijatelji kluba.

(Izvor: Citluk.ba)