Region

FUTSAL LIGE SRBIJE: Nišlije bolje od FON-a, bez iznenađenja kod drugoligaša

Gosti su danas bili uspešniji u ligama Fudbalskog saveza Srbije, pošto su slavili u tri od šest duela, uz dva remija i jedan poraz.

Posle trijumfa Pirota i Ekonomca dan ranije, u subotu je samo ekipa Kalče osvojila sva tri boda u Prvoj futsal ligi. Nišlije su rezultatom 3:1 (1:0) savladale FON, koji je potvrdio da se nalazi u krizi, pošto je dva puta zaredom poražen na domaćem terenu (prethodno od Internacionala), uz neuspeh u osmini finala Kupa Srbije. Sa druge strane, tim Kalče je istakao kandidaturu i za bolje mesto od aktuelnog petog za plej-of. Jedini gol za domaćina je dao Kokotović u 40. minutu, dok su na drugoj strani strelci bili Ilić u 14. i 39. i Đorđević u 40. minutu.

U druge dve utakmice pobednika nije bilo i u obe je viđen isti rezultat – 2:2 (1:0). Po bod su osvojili RB i Smederevo iz susreta u Valjevu, odnosno Internacional i Jastrebac. U Novom Sadu su strelci bili Bajić u 19. i Marojević u 31. minutu za domaćina, a Rajković u 21. i Lutovac u 23. minutu za goste. Uz to, Internacional je imao priliku u 17. minutu iz penala sa deset metara, koji nije realizovao.

Utakmica Internacional – Jastrebac je kasnila 25 minuta jer se odužila odbojkaška utakmica u maloj sali dvorane „Spens”.

U Drugoj futsal ligi iznenađenja nije bilo, a blizu tome je jedino bio Viking. Ekipa sa dna tabele u Rumi je namučila Sopot, koji je, ipak, upisao prvu pobedu u ovoj godini – 5:4 (2:3). Takođe, ekipa Vranja je pobedila Ekonomist i tako prekinula niz Beograđana od četiri pobede – 5:1 (1:0), a u duelu niških klubova Vinter sport je bio bolji od Put inženjeringa – 9:4 (4:0).

PRVA FUTSAL LIGA – 15. KOLO

Petak, 9. mart

PIROT: Pirot – Deus futsal 2:1 (1:0)
KRAGUJEVAC: Ekonomac – Samo pravo 8:1 (5:1)
(Matijević 2, 12, Rajčević 7, 38, Tales 10, 21, Vasić 20, Ramić 25. – Petković 7)

Subota, 10. mart

NOVI SAD: Internacional – Jastrebac 2:2 (1:0)
(Bajić 19, Marojević 31 – Rajković 21, Lutovac 23)
VALjEVO: RB – Smederevo 2:2 (1:0)
BEOGRAD: FON – Kalča 1:3 (0:1)
(Kokotović 40 – Ilić 14, 39, Đorđević 40)

Nedelja, 11. mart

NOVA PAZOVA: Nova Pazova – Novi Pazar (20.00)
(Dvorana: OŠ „Sveti Sava”, sudije: Vladan Radulović, Nebojša Panić i Petar Radojčić, delegat: Nenad Mitić)

DRUGA FUTSAL LIGA – 15. KOLO

VRANjE: Vranje – SK Ekonomist 5:1 (1:0)
NIŠ: Put inžinjering – Vinter sport 4:9 (0:4)
RUMA: Viking – Sopot 4:5 (3:2)

Ponedeljak, 12. mart

GORNjI MILANOVAC: Metalac Kolorado – Ivanjica (19.00)
(Dvorana: „Breza”, sudije: Oliver Nikolić, Bratislav Jović i Bojan Burojević, delegat: Nebojša Ristić)
POŽAREVAC: Požarevac – Forum (19.30)
(Dvorana: USC „Požarevac”, sudije: Dejan Stajić, Aleksandar Minić i Nebojša Marinković, delegat: Dejan Prodanović)
BEOGRAD: Srpska – SAS (20.30)
(Dvorana: „Ranko Žeravica”, sudije: Tadija Stantić, Blagoje Mijailović i Nikola Rabrenović, delegat: Đorđe Bilić)