Reprezentacija

Futsalerke krenule porazom

Ženska futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine doživjela je poraz na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2022. godine, a istovremeno i u svojoj prvoj zvaničnoj utakmici. Izabranice Nijaza Mulahmetovića poražene su od Nizozemske 7:3.

Prvi zvanični meč ženske futsal reprezentacije BiH

Nizozemska je vrlo lako došla do dva gola prednosti, a pogađale su kapiten Van Toledo i Prijs u šestoj minuti, u razmaku od nekih tridesetak sekundi. Odmah je Nijaz Mulahmetović zvao timeout da smiri rastrzane futsalerke, koje nisu na najbolji način ušle u utakmicu. Timeout je smirio igračice, te u devetoj minuti Dajana Spasojević pogađa za 2:1 i postiže prvi gol u zvaničnoj utakmici za našu reprezentaciju.

Djelovala je igra dobro nakon toga, ali pad koncentracije u finišu poluvremena rezultuje sa tri gola Nizozemki i odlaze na 5:1. Strijelci su bili još dva puta Esther Van Toledo, te Laura Janna de Groen. Već tada, bilo je jasno da pobjeda ide futsalerkama u narandžastom, ali je trebalo odigrati još poluvrijeme i pokazati da i u Bosni i Hercegovini postoji futsal perspektiva.

Autogolom Merima Alibašić, te pogotkom Vesne Veltrop Nizozemska odlazi na ogromnih 7:1 i našoj reprezentaciji je prijetila katastrofa. Poraz su do kraja ublažile pogocima internacionalka iz Švedske, Emina Trumić, te Nikolina Milović kaznenim udarcem sa 10 metara.

U drugom kolu, već sutra, našu reprezentaciju od 17.30 čeka duel protiv domaćina Moldavije.