Turniri

Grupa B donijela dramu: Fiesta maksimalna, Galerija Vizantija i Caffe Cappuccino odveli Glasinac u osminu finala

Prvu utakmicu u grupi B odigrali su Galerija Vizantija i Futsal klub Glasinac. Drugoligaš Republike Srpske u futsalu je ostvario pobjedu 3:1 u jednoj zanimljivoj utakmici protiv veterana Slavije koji su za ovaj turnir pojačani Markom Perišićem iz trebinjskog Leotara. Na spisku za Galeriju Vizantiju je i Ognjen Todorović, ali se on nije pojavio danas na turniru.

Poveli su golom Miloša Borovčanina, prednost je duplirao Stefan Milinković i to je bio rezultat prvog poluvremena. Smanjio je Milan Muminović na 2:1 u nastavku susreta, ali Nenad Đerić otklanja sve dileme oko pobjednika u ovom meču za konačnih 3:1.

Nakon njih na teren su izašli Fiesta d.o.o i Caffe Cappuccino. Ekipa iz Istočnog Sarajeva, pojačana dvojcem iz premijerligaša MNK Sloga Gornji Vakuf/Uskoplje, Sabahudinom Petakom i Admirom Zukanom slavila je pobjedu 3:0 nad ekipom koju predstavljaju mladi futsaleri premijerligaša Doboja 3:0. Sva tri gola postignuta su u drugom poluvremena, dva je dao Admir Zukan, a jedan je dodao Sabahudin Petak. Za Caffe Cappuccino prijavljena su i trojica iskusnijih futsalera iz Doboja, Denis Zelenković, Milan Martić i Vladan Lukić-Puba, ali oni nisu stigli na grupnu fazu danas.

Caffe Cappucino je odmah poslije toga izašao na teren u utakmici 2. kola protiv Glasinca i u odličnom meču slavio pobjedu 2:1. Povele su Dobojlije autogolom Rajića i to je bio jedini gol u prvom poluvremenu. Samo što je počelo drugo Dragan Lončarević pogađa za 1:1, ali pobjedu Caffe Cappuccinu donosi Milan Radulović.

U drugom meču drugog kola Galerija Vizantija je pokušala da ispravi poraz iz prvog kola protiv Fieste doo, ali nisu uspjeli. Fiesta d.o.o slavi pobjedu 3:1 u još jednom odličnom meču. Poveli su sjajnim golom Dragana Ikonića već u 2. minuti i to je bio rezultat prvog dijela. U prvim sekundama drugog poluvremena već je 2:0, a strijelac je bio Sabahudin Petak. Marko Perišić je smanjio zaostatak Galerije Vizantije na 2:1, ali dileme oko pobjednika otklanja Admir Zukan golom za 3:1.

Ostala je Fiesta d.o.o na terenu i za treće kolo odmah, te slavila pobjedu protiv Glasinca 5:3. Ponovo je dvojac Petak-Zukan vodio Fiestu do pobjede koja sa devet bodova ide u osminu finala. Obojica su postigla po dva gola, a peti je djelo Bojana Kovačevića. Za Glasinac, sva tri puta pogađa Nikola Rajić.

I onda šlag na tortu za ovu večer. Utakmica u koju je stalo ko će dalje sa Fiestom, ko će na treće mjesto, a ko ide kući nakon grupne faze. Galerija Vizantija i Caffe Cappuccino su direktno odlučivali o raznim varijantama i sve je bilo moguće. Vodile su Dobojlije 3:0 na poluvremenu golovima Mihajla Radulovića, Belmina Kikića i Zorana Kojića, ali su dozvolili iskusnoj ekipi Galerija Vizantije da se vrate u meč. Preokret je režirao Đorđe Grubačić sjajnom igrom na pivotu, pa prvo u 17. minuti smanjuju na 3:1 autogolom Pajića, a onda Grubačić dva puta pogađa za 3:3. Potpuni preokret donosi Marko Perišić, a Đorđe Grubačić postiže hettrik za 5:3. To ipak nije bilo dovoljno Galeriji Vizantiji da prođe dalje, nedostajao im je samo jedan pogodak kako bi u krugu od tri ekipe sa po tri gola prošli kao drugoplasirana ekipa. Ovako se na kraju raduje Glasinac, koji ima za jedan gol više bolju gol razliku i ide dalje kao drugi, a Galerija Vizantija će sačekati rasplet da vidi da li će kao jedna od najbolje tri ekipe u drugi krug. Turnir, na njihovu žalost, završava ekipa Caffe Cappuccina, a malo ih je djelilo da kao drugoplasirana ekipa odu dalje.

SRC „Slavija“
Sudije: Slavoljub Gogić i Zoran Soknić (oba Istočno Sarajevo)
Strijelci: 0:1 Borovčanin 8, 0:2 Milinković 14, 1:2 Muminović 26, 1:3 Đerić 29
Žuti kartoni: –

GALERIJA VIZANTIJA: Aćimović, Bjelica, Grubačić, Regoje, Arsenijević, Stojanović, Muminović, Perišić, Todorović, Šćepanović  Predstavnik ekipe: Aleksandar Simić  Trener: Zoran Erbez

FC GLASINAC: Mirjanić, Lončarević, Višnjić, Gašević, Papić, Milinković, Čolić, Borovčanin, Rajić, Đerić Predstavnik ekipe: Predrag Dobrilović

FIESTA d.o.o – CAFFE CAPPUCCINO 3:0 (0:0)
Sudije: Slavoljub Gogić i Nikola Tešanović (oba Istočno Sarajevo)
Strijelci: 1:0 Zukan 22, 2:0 Zukan 23, 3:0 Petak 28

FIESTA d.o.o: Pajević, Minić, B. Kovačević, Zukan, Milinković, J. Kovačević, Petak, Blažić, Ikonić, Dragičević  Predstavnik ekipe: Risto Trivun   Trener: Goran Dubovina

CAFFE CAPPUCCINO: Mih. Radulović, Kojić, Pavić, Savić, Mil. Radulović, Kikić, Nikolić, Martić, Zelenković, Lukić

FC GLASINAC – CAFFE CAPPUCCINO 1:2 (0:1)
Sudije: Zoran Soknić i Nikola Tešanović (oba Istočno Sarajevo)
Strijelci: 0:1 Rajić 11ag, 1:1 Lončarević 18, 1:2 Mil. Radulović 29

Sudije: Zoran Soknić i Slavoljub Gogić (oba Istočno Sarajevo)
Strijelci: 0:1 Ikonić 2, 0:2 Petak 16, 1:2 Perišić 20, 1:3 Zukan 29
Žuti kartoni: Zukan, Milinković (Fiesta doo)

FIESTA d.o.o – FC GLASINAC SOKOLAC 5:3 (4:1)
Strijelci: 0:1 Rajić 3, 1:1 Zukan 7, 2:1 Petak 10, 3:1 Petak 12, 4:1 B. Kovačević 14, 5:1 Zukan 28, 5:2 Rajić 29, 5:3 Rajić 30
Žuti kartoni: Blažić (Fiesta doo)

CAFE CAPPUCCINO – GALERIJA VIZANTIJA 3:5 (3:0)
Strijelci: 1:0  Mih. Radulović 4, 2:0 Kojić 6, 3:0 Kikić 14, 3:1 Pajić 17ag, 3:2 Grubačić 18, 3:3 Grubačić 18, 3:4 Perišić 28, 3:5 Grubačić 29
Žuti kartoni: Muminović (Galerija Vizantija)