Reprezentacija

HRABRA BH. REPREZENTACIJA PORAŽENA OD AZERBEJDŽANA

Reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u Azerbejdžanu od domaće selekcije rezultatom 5:4 u utakmici prvog kola glavne runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2018.

Azerbejdžan - Bosna i Hercegovina
Azerbejdžan – Bosna i Hercegovina

Azerbejdžan je sjajno otvorio utakmicu i već u prvih dva minuta stvorio sjajne šanse, ali na golu bh. selekcije dominirao je Stanislav Galić.

U 3. minutu prednost domaćim donosi Eduardo, koji glavom posprema loptu u prazan gol za 1:0 i veliko oduševljenje publike.

Nakon toga slijedi bolja igra reprezentacije Bosne i Hercegovine, strpljivo građenje napada i prve šanse preko Srđana Ivankovića i Daria Markića.

U 7. minutu upravo Markić prima loptu na pet metara od gola Azerbejdžana, sjajno se okreće i poravnava na 1:1.

Isti igrač u 16. minutu hvata sjajne “makazice” i donosi preokret u korist naše reprezentacije.

Minut kasnije Everton Cardoso poravnava na 2:2, da bi samo nekoliko sekundi kasnije novu prednost bh. reprezentaciji donio Dejan Pavlović, na sjajnu asistenciju Marija Aladžića.

Ipak, finiš prvog dijela u potpunosti je pripao Azerima, koji su preko dvostrukog sterijelca Bolinha došli do preokreta od 4:3, što se ispostavilo i konačnim rezultatom prvog dijela.

I drugi dio bolje otvaraju domaći i stvaraju nekoliko sjajnih prilika koje Galić brani.

U 33. minutu prednost Azerbejdžanaca na 5:3 povisuje Bolinha, svojim trećim pogotkom na utakmici.

Konačnih 5:4 postavio je najbolji pojedinac bh. selekcije na ovoj utakmici, Srđan Ivanković.

Nažalost, uprkos sjajnoj igri bh. ekipe, Azerbejdžanci su pokazali više iskustva a imali su i više sportske sreće i na kraju su slavili rezultatom 5:4.

Naša reprezentacija sutra igra drugu utakmicu, a protivnik je Mađarska.