Reprezentacija

Remi BiH i Srbije na otvaranju kvalifikacija za Evropsko prvenstvo U19

Reprezentacija Bosne i Hercegovne U19 remizirala je sa vršnjacima iz Srbije u prvom meču Grupe 3 – Glavne runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, odigravši neriješeno, 2:2.

Bosna i Hercegovina U19 – Srbija U19

Selektor Ivo Krezo se u prvom, istorijskom, zvaničnom meču ove selekcije odlučio da od prvog minuta na parket pošalje Demirovića, Trifkovića, Džindića, Vrdoljaka i Smajlovića.

Naša reprezentacija je od starta prepustila inicijativu reprezentaciji Srbije i strpljivo čekala svoje šanse.

I to se isplatilo u 9. minutu, kada je Eldin Mehmedović sjajnim golom iz slobodnog udarca donio prednost bh. nacionalnom timu.

Srbija je nakon toga pokušavala da što prije poravna rezultat, ali je na golu naše reprezentacije briljirao Edo Demirović.

Ipak, dvadesetak sekundi prije kraja prvog dijela, gosti nakon greške Mehmedovića osvajaju loptu i nakon kontra napada preko Nikole Milašinovića postavlja konačnih 1:1 u prvom dijelu.

U 32. minutu nakon druge ozbiljnije situacije u drugom poluvremenu, naša juniorska reprezentacija je ponovo stigla do prednosti. Nakon nespretne reakcije igrača Srbije, kapiten bh. tima, Amer Džindić, došao je do lopte i matirao golmana gostiju, te tako donio prednost od 2:1 za našu selekciju.

Nije se dugo čekalo do drugog izjednačenja. Samo minut kasnije je Đorđe Rosić sjajnim pogotkom vratio stvari na početak, a kasnije se ispostavilo da je to bio i konačan rezultat.

Večeras od 20:00h igraju Portugal i Moldavija, dok će Bosna i Hercegovina drugi meč igrati sutra, od 20:00h, protiv Moldavije, direktan prenos i tog susreta ćete moći pratiti na našem portalu.

BOSNA I HERCEGOVINA U19 – SRBIJA U19 2:2 (1:1)