Reprezentacija

Ivanković S. pokazao klasu: Rusija bolja od Zmajeva

Viceprvaci Svijeta, Rusija u drugom kvalifikacionom meču Glavne runde kvalifikacija za SP bili su bolji sa 2-4 od reprezentacije BiH, te tako izborili plasman u narednu rundu kvalifikacija, kolo prije kraja turnira.

BiH – Rusija

Futsal Zmajevi večeras su u Gospinom polju poraženi od svjetske velesile, Rusije, uz dosta bolju prikazanu igru u odnosu na sinoć.

Slično kao i sinoć najviše od svih igrača istekli su se Ivanković Srđan koji je par puta ozbiljno zaprijetio Rusima, a tu je i Galić Stanislav koji je sačuvao gol BiH u par odličnih situacija.

Oslabljena BiH, koja u utakmici protiv Rusije nije mogla računati na usluge svoga kapitena, Anela Radmilovića dosta bolji otpor pružila je viceprvcima Svijeta, nego protiv Hrvatske.

U prvoj 1/4 utakmici Rusi su krenli sa okupiranjem gola BiH, ali na visokom nivou je bio Galić. Prvi pogodak na utakmici desio se u 15. minuti, a pogodila je Rusija, preko Antoskhina.

Drugi pogodak Rusija postiže 86 sekundi prije kraja, a strijelac je Kudziev. Sa rezultatom 2-0 otišlo se na odmor.

Prvi do pogotka u drugom dijelu utakmice stižu Zmajevi. Indirekt kod gola Rusije, prvi šut uspjeva blokirati Zamtaradzea, no na loptu nalijeće zasigurno najbolji igrač u večerašnjoj utakmici iz redova BiH, Ivanković Srđan, te smanjuje prednost Rusije na 1-2, u 23. minuti.

Očekivano nakon pogotka, selektor Krezo sa terena povlači Galića, a na teren šalje golmana-igrača Milanovića Darka, te pokušava sa igračem više u polju stići do izjednačujućeg pogotka.

Ekipa kakva je Rusija u većini slučajeva kažnjava sve pogreške svojih protivnika. Nakon pogreške odbrane BiH, to su kaznili Rusi preko Asadova u 30. minuti

Selektor Krezo tada očekivano u igru uvodi golmana-igrača Milanovića Darka, s kojim pokušava stići do eventualno izjednačujućeg rezultata, sa igračem viška u polju. Jednu neopreznost naših igrača u 33. minuti kažnjavaju Rusi u 33. minuti, te povisiju rezultat na 1-4.

Ali ipak to nije sve. Pokazao je Milanović svoje sposobnosti, te tako pokazao zašto je br.1 na Balkanu u onom što radi kao golman, a to je šut i odlična igra nogom. U 36. minuti bombom sa 15-ak metara Milanović uspjeva smanjiti prednost Rusa na 2-4.

Imala je BiH još dobrih prilika, ali se rezultat do kraja utakmice nije mijenjao.

Posljednju kvalifikacionu utakmicu Glavne runde kvalifikacija u Dubrovniku BiH igra u subotu, a protivnik je Švedska.

BiH: Galić, I. Ivanković, S. Ivanković, Aladžić, Kahvedžić, Milanović, Dujmović, Isanović, Pavlović, Perković, Džindić, Bošković, Jelić. Selektor: Ivo Krezo

Rusija: Zamtaradze, Romulo, Lyskov, Kudziev, Niyazov, Putilov, Demin, Milovanov, Asadov, Kotlyarov, Shisterov, Davydov, Antoshkin, Afanasyev. Selektor: Sergei Skorovich