Reprezentacija

Juniori Portugala savladali BiH i plasirali se na Evropsko prvenstvo

Reprezentacija Bosne i Hercegovine do 19 godina večeras je poražena od vršnjaka iz Portugala rezultatom 3:1 u trećem meču Grupe 3 – Glavne runde kvaifikacija za Evropsko prvenstvo, i tako se porazom oprostila od završnice ovog takmičenja.

Portugal U19 – Bosna i Hercegovina U19

Bh. juniorima je u ovom susretu trebala pobjeda kako bi napravili veliki upsjeh i plasirali se na Evropsko prvenstvo.

Sjajno je i počelo, i već u 2. minutu prednost bh. selekciji donio je Tarik Džemić.

Ipak, do odlaska na odmor, favorizovani Portugal, u potunosti preokreće rezultat na 2:1. Strijelci su bili Coque i Dias u finišu prvog poluvremena.

Konačnih 3:1 postavio je Rodrigues u 26. minutu.

Tako je Portugal osvojio prvo mjesto u ovoj grupi i izborio plasman na Evropsko prvenstvo, dok je mlada reprezentacija BiH u potpunosti opravdala očekivanja, te takmičenje završila na drugom mjestu, ispred Srbije i Moldavije.

PORTUGAL U19 – BOSNA I HERCEGOVINA U19 3:1 (2:1)