Prva liga FBIH

Jusufbašić poveo Iskru – Vrbas do nove pobjede protiv Rudnika

MNK Iskra – Vrbas iz Bugojna slavio je sinoć u meču 10. kola Prve futsal lige FBiH – Grupa 3 protiv posljednjeplasirane ekipe HMNK Rudnik iz Mostara rezultatom 8:5.

MNK Iskra – Vrbas

Prvi dio igre završen je sa prednošću od 2:0 za Iskru – Vrbas. Strijelci su biti Sabahudin Jusufbašić i Tarik Tutkur.

U petom minutu nastavka na 3:0 drugim pogotkom na meču povisuje Sabahudin Jusufbašić.

Gosti iz Mostara tri minuta kasnije preko Ivana Pandžića smanjuju na 3:1, ali samo minut kasnije prednost domaće ekipe na 4:1 povisuje Mirnes Došlić.

Nakon toga uslijedila su dva gola Rudnika čime su unijeli neizvjesnost u meč. Mrežu su pogađali Vice Božić i još jednom Ivan Pandžić.

Odmah su Bugojanci preuzeli stvari u svoje ruke i sa tri pogotka riješili pitanje pobjednika. Još dva puta se u strijelce upisao maestralni Sabahudin Jusufbašić, a mrežu Mostaraca tresao je još jednom i Mirnes Došlić.

Rudnik preko Anđela Kneževića i Igora Kolobare ponovo smanjuju zaostatak na dva gola razlike, 7:5, ali konačnih 8:5 za novu pobjedu Iskre – Vrbas postavio je Tarik Tutkur u 38. minutu.

Ekipa iz Bugojna je ovom pobjedom nastavila trku sa MNK Sloga za prvo mjesto u grupi, a u narednom kolu gostuju u Livnu kod MNK Čulin Mlin, dok Rudnik u derbiju začelja dočekuje Neretvu.

Trenutnu tabelu Prve futsal lige FBiH – Grupa 3 pogledajte na ovom linku.

MNK ISKRA VRBAS – HMNK RUDNIK 8:5 (2:0)

Pridružite se našoj Viber zajednici i pratite sva dešavanja iz svijeta futsala u BiH i šire klikom na označeno polje ispod.