KUP

KUP BIH: JELIĆ ODVEO CENTAR U POLUFINALE

Aktuelni bh. prvak, MNK Centar iz Sarajeva pogotkom Bilala Jelića u posljednjem minutu slavio je protiv MNK Seljak u Livnu, u okviru 1/4 finala Kup-a Bosne i Hercegovine, rezultatom 4:5.

MNK Seljak - MNK Centar (Kup BiH)
MNK Seljak – MNK Centar (Kup BiH)

Već na samom početku utakmice Centar je pokazao da je u Livno došao po pobjedu te plasman u narednu rundu Kup-a Bosne i Hercegovine.

Počelo je stativom koju je pogodio Anel Radmilović i tako prvi put zaprijetio golu Seljaka.

Minut kasnije i domaći pogađaju stativu.

Anel Radmilović je zadao mnogo glavobolja odbrani Seljaka u ovoj utakmici, te je na početku utakmice još jednom zadrmao stativu domaćih.

Isti igrač je i par minuta kasnije izbio 1 na 1 nakon jedne polu kontre ali je Vidović bio uspješniji.

U 8. minutu Sarajlije stižu do prednosti. Kapiten Nijaz Mulahmetović je šutirao a lopta se od golmana Vidovića odbija do Amel Handžića koji je posrema u mrežu za 1:0.

Nije se dugo čekalo na odgovor Livnjaka. Samo 10-ak sekundi kasnije nakon greške gostiju, Nikola Kaić poravnava na 1:1.

U 9. minutu lopta stiže do Anela Radmilovića koji se našao sam ispred golmana Seljaka, te ga maestralnim lobom savladao za novu prednost aktuelnog bh. prvaka od 2:1.

Minut kasnije nova greška u redovima Seljaka, a nakon kombinacije Radmilovića i Kahvedžića u strijelce se upisuje Nermin Kahvedžić i tako povisuje na 3:1.

U 15. minutu Dražen Maleta smanjuje na 3:2 nakon sjajnog okreta ispred gola gostiju.

Već dva minuta kasnije stvari su vraćene na početak. Nakon sjajno izgrađene akcije domaćih, na 3:3 je poravnao Ante Semren.

Minut prije kraja prvog poluvremena Anel Radmilović pogađa i treću stativu na ovom meču, a isti igrač u posljednjoj minuti prvog dijela promašuje kazneni udarac sa 10 metara, dosuđen nakon šest akumuliranih prekršaja Seljaka.

Seljak je bolje otvorio drugi dio, pa su odmah u prvom minutu nastavka imali sjajnu šansu koju nisu iskoristili.

U 30. minutu domaći dolaze do preokreta i prvog vodstva na utakmici. Nakon nespretne reakcije golmana gostiju Fadil Seferovića, mrežu je zatresao Blažan Maleta.

Odmah nakon izvedenog centra, Sarajlije preko Handžića pogađaju prečku.

Dva minuta nakon gola Seljaka, Bilal Jelić poravnava na 4:4.

Mogao je Centar do pogotka i dva minuta prije kraja, ali se stativa i četvrti put na ovom meču ispriječila sjajnom Anelu Radmiloviću.

U posljednjem minutu nakon diskutabilne odluke sudija sviran je faul u korist Centra, a upravo nakon izvedenog slobodnog udarca Bilal Jelić je na asistenciju Mulahmetovića pogodio za 5:4 i plasman svoje ekipe u polufinale Kup-a Bosne i Hercegovine.

Gužva nakon dusuđenog faula na ivici kaznenog prostora

Imali su čelni ljudi i igrači Seljaka nakon utakmice štošta reći sudijama Puzoviću i Iliću, pa je moralo reagovati i obezbjeđenje kako ne bi došlo do incidenta.

Ranije su prolazak u polufinale izborili Leotar i Sofić, dok će četvrti putnik u završnicu biti poznat nakon utakmice Zrinjski – Mostar SG koja je na programu 21. februara.

MNK SELJAK – MNK CENTAR 4:5 (3:3)