KUP

KUP BIH: MOSTAR SG ZASLUŽENOM POBJEDOM U TREBINJU IZBORIO FINALE

Jesenji prvak PFL BiH i prvoplasirana ekipa na tabeli, FC Mostar SG ‘Staklorad’ nastavio je sa sjajnim rezultatima i na polju Kup-a Bosne i Hercegovine. Mostarci su danas slavili u Trebinju protiv KMF Leotar ‘Ocean Link’ zasluženim rezultatom 0:5 i tako izborili finale ovog takmičenja.

KMF Leotar 'Ocean Link' - FC Mostar SG 'Staklorad'
KMF Leotar ‘Ocean Link’ – FC Mostar SG ‘Staklorad’

Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 0:2 u korist gostiju. Strijelci su bili kapiten Marijo Aladžić i Josip Bošković.

Već u prvom minutu drugog dijela na 0:3 povisuje Marin Šunjić, a rutinskih 0:4 tri minuta kasnije drugim pogotkom donosi Josip Bošković.

Konačnih i ubjedljivih 0:5 postavio je Marin Šunjić, takođe drugim golom na susretu, u 25. minutu.

U finalu Kup-a BiH Mostarci će igrati protiv MNK Centar, koji je u drugom polufinalu bio bolji od Sofića.

KMF LEOTAR ‘OCEAN LINK’ – FC MOSTAR SG ‘STAKLORAD’ 0:5 (0:2)