KUP

KUP BIH: PRVI FINALNI MEČ PRIPAO STAROM GRADU

Večeras su u Mostaru u prvom finalnom meču Kup-a Bosne i Hercegovine snage odmjerili novi prvak Premijer futsal lige BiH, FC Mostar SG ‘Staklorad’ i MNK Centar iz Sarajeva, a bolji su bili domaći rezultatom 5:3.

MNK Centar - FC Mostar SG 'Staklorad' (arhiva)
MNK Centar – FC Mostar SG ‘Staklorad’ (arhiva)

Domaći u ovom meču nisu mogli računati na Stanislava Galića, a nedostajao je i Slaven Novoselac, dok na drugoj strani nije bilo kapitena Nijaza Mulahmetovića i Anela Radmilovića.

Utakmicu su bolje otvorili Mostarci i evrogolom Dejana Pavlovića u 10. minutu stigli do prednosti od 1:0.

Samo četiri minuta kasnije nakon kombinacije Lokmera i Jelića, Centar je poravnao na 1:1, a strijelac je bio Bilal Jelić.

Ipak, dva minuta prije odlaska na odmor Brazilac iz redova Starog Grada, Daniel Marinho de Souza napravio je slalom kroz odbranu Centra i pogodio za prednost svoje ekipe od 2:1, što se ispostavilo i konačnim rezultatom prvog dijela.

Mogli su domaći i par sekundi nakon toga do trećeg pogotka, ali je Kristijan Radin pogodio prečku. Na suprotnoj strani Bilal Jelić je imao sjajnu priliku, ali on iz solidne pozicije šutira pored gola.

Daniel Marinho de Souza pogađa stativu početkom drugog poluvremena.

Isti igrač je i par minuta kasnije bio u sjajnom prilici, ali njegov udarac ukrotio je golman Centra, Fadil Seferović.

Nastavili su Mostarci sa pritiskom na gol gostiju, ali bez konkretnog riješenja, dok je Centar prijetio preko Jelića.

U 27. minutu golman gostiju loptu poklanja Vladanu Vesiću, koji sa oko 10-ak metara od gola upućuje udarac, a ponovo loše reaguje golman Centra, Fadil Seferović, i odbijenu loptu u mrežu posprema Josip Bošković za prednost Mostaraca od 3:1.

Samo minut kasnije Daniel Marinho de Souza je iz slobodnog udarca sjajno pronašao Dejana Pavlovića koji je povisio na 4:1. Ponovo se loše postavio golman gostiju.

Dejan Pavlović se i u 33. minutu upisao u strijelce za visokih 5:1 i tako ovaj meč krunisao svojim het-trikom.

Tri minuta prije kraja Bilal Jelić se drugi put upisao u strijelce i smanjio zaostatak Sarajlija na 5:2.

U 38. minutu drugi žuti karton zbog igranja rukom zaradio je Amel Handžić i tako napravio šesti akumulirani, ali Marijo Aladžić je loptu iz kaznenog udarca poslao preko gola.

Par sekundi kasnije dosuđen je i kazneni udarac u korist gostiju, a siguran realizator bio je Bilal Jelić, koji je također ovu utakmicu krunisao het-trikom, što se ispostavilo i konačnim rezultatom ovog prvog finalnog meča Kup-a Bosne i Hercegovine.