1.liga FBiH Grupa 4

MNK “MUJO HRNJICA” UPISAO PRVU PRVENSTVENU POBJEDU

U okviru 3. kola Prve futsal lige FBiH grupa “4” MNK “Bihać” je u Sportskoj dvorani u Cazinu bio domaćin MNK “Mujo Hrnjica”,a Kladuščani su nakon preokreta slavili rezultatom 2:3. Podrška sa tribina za obje ekipe nije izostala ni ovaj put, a igrači su se brojnim navijačima odužili odličnom futsal predstavom.

Bišćani su do vodstva došli već u 5. minuti susreta preko Mulića, a samo minut kasnije “Hrnjice” su izjednačile zahvaljujući nespretnoj reakciji domaćeg igrača Jašarevića koji postiže autogol za 1:1. Samo nekoliko minuta kasnije novo slavlje ekipe iz Bihaća, a pogodak za 2:1 postigao je Tutić i tim rezultatom se otišlo na odmor.

Nastavak susreta bio je ispunjen sa dosta žustrine i borbenosti kod obje ekipe. U takvoj igri igrači MNK “Mujo Hrnjica” su uspjeli poravnati rezultat na 2:2, a strijelac izjednačujućeg gola je bio Pašić u 33. minuti susreta. Nakon 6 akumuliranih prekršaja domaćina Kladuščani su imali i veliku priliku iz slobodnog udarca sa 10 metara, ali je lopta završila visoko iznad gola domaće ekipe.

Ipak, bolja igra “Hrnjica” u ovom susretu isplatila se u 38. minuti kada za konačnih 2:3 pogađa Torić i donosi prvu prvenstvenu pobjedu velikokladuškim malonogometašima.

MNK “Mujo Hrnjica” je u narednom 4. kolu slobodan.