Play-off za prvaka Premijer futsal lige BiH

Mostar SG prvi finalista

Futsaleri Mostar SG sinoć su u Gornjem Vakufu pobijedili domaću Slogu nakon produžetaka 5:4 i tako osigurali plasman u finale play-offa Premijer futsal lige BiH.

Utakmicu bolje otvaraju gosti, i tako je već u 9. minuti na semaforu 0:2, a za to su se pobrinuli Adnan Kalajdžić u 3. i Marin Suton u 9. minuti susreta.

Domaći su do kraja prvog poluvremena uspjeli smanjiti vodstvo Mostaraca preko Admira Zukana u 12. minuti susreta, koji je jednu odbijenu loptu poslao iza leđa Ahmadpoura.

Drugo poluvrijeme odlično počinje za domaće i u 23. minuti na semaforu je 2:2, a strijelac je Sabahudin Petak.

Ipak, radost mnogobrojne domaće publike nije traja duglo, jer Bilal Jelić samo minutu kasnije svome timu donosi novo vodstvo.

Tri minute kasnije, Elmir Turić je pogodio za novo izjednačenje i vratio svoj tim u igru. Potpuni preokret u 30. minuti kreirao je Ahmed Bilkan za veliko slavlje na tribinama.

Uspjeli su domaći to vodstvo zadržati sve do 39. minute, ali u 39. minuti Nermin Kahvedžić je pogodio za izjednačenje i produžetke.

U produžecima i nismo mogli vidjeti veliki broj prilika. Prvi produžetak je završen bez golova, a u drugom produžetku Mostarci su sa viškom igrača u polju, golman-igrač, preko Marija Aladžića poveli 4:5 u 47. minuti i to je bio konačan rezultat utakmice.

Sa ovom pobjedom aktuelni prvak je izborio plasman u finale play-offa i tamo čekaju pobjednika duela Hercegovina – Radnik. Da li će Mostarci već večeras saznati protivnika u finalu ili će se to znati u srijedu saznat ćemo večeras.

Podsjećamo, Hercegovina i Radnik večeras od 19 sati igraju drugu utakmicu polufinala play-offa, a tim iz Bijeljine u seriji vodi 1:0.