FC Mostar SG

Mostarci nisu uspjeli: Hovocubo slavio u Jablanici i otišao u Elitnu rundu

Futsaleri Hovocuba savladali su večeras u Jablanici FC Mostar SG sa 4:1 u trećem kolu Lige prvaka i tako su obezbijedili plasman u TOP 16 Lige prvaka u futsalu.

Iako je pred turnir većina smatrala da će između Mostaraca i finskog KaDy-ja da se traži putnik u TOP 16, prvak Nizozemske je iz sjene slavio dvije pobjede i remizirao protiv Finaca i otišao u Elitnu rundu.

Imao je Mostar svoje šanse u ovom meču. Naivno su ipak primili dva pogotka u razmaku od dvadesetak sekundi u 10. minuti utakmice i sve je poslije toga bilo teže.

Adnan Kalajdžić je na asistenciju Anela Radmilovića u 13. minuti pogodio za 2:1 i vratio domaće u život. Sve do pred sami kraj utakmice stajao je taj rezultat, branila su oba golmana jako dobro, a onda je i Mostar krenuo na sve ili ništa sa igračem više u polju. Nisu uspjeli pogoditi, ali jesu primiti dva pogotka, pa Hovocubo dobija utakmicu 4:1.

Nizozemci tako zauzimaju prvo mjesto u grupi, KaDy je drugi sa pet bodova, a FC Mostar SG završava turnir sa četiri boda.