U-19 Premijer liga

Mostarci ubjedljivo do titule prvaka Bosne i Hercegovine

Futasleri Mostar SG do 19 godina novi su osvajači Premijer lige BiH za juniore.

Oni su u finalu na završnom turniru koji je igran u njihovoj dvorani ubjedljivo porazili Slogu iz Gornjeg Vakufa/Uskoplja sa 9:1.

Već nakon prvih 11 minuta bilo je jasno kome ide pobjeda u ovom meču jer je Mostar SG došao do velikih 5:0. Po dva puta su pogađali Srđan Ćatić i Emin Ćupina, a jednom Denis Kulak. Nastavili su domaći u istom ritmu i do kraja poluvremena, pa i pored isključenja Srđana Ćatića povećavaju prednost i na odmor idu sa 7:1. Strijelac je dva puta bio Tarik Memić, dok je jedini gol za goste dao Ilhan Skeho.

U drugom poluvremenu još po jednom se u strijelce upisuju Tarik Memić i Emin Ćupina za konačnih 9:1.

FC MOSTAR SG – MNK SLOGA GV/U 9:1 (7:1)
USRC “Midhat Hujdur-Hujka”, Mostar
Gledalaca: 100
Sudije: Farik Kečo (Sarajevo) i Željko Dragojević (Banja Luka)
Strijelci: 1:0 Ćatić 4, 2:0 Kulak 9, 3:0 Ćatić 11, 4:0 Ćupina 11, 5:0 Ćupina 11, 6:0 Memić 16 (10m), 6:1 Skeho 16, 7:1 Memić 19, 8:1 Ćupina 22, 9:1 Memić 23
Žuti kartoni: Subašić (MostaR SG); Bilkan (Sloga)
Crveni kartoni: Srđan Ćatić (Mostar SG) 15, Marinčić (Sloga)

MOSTAR SG: E. Subašić, Ćatić, Ćupina, V. Subašić, Memić, Gosto, Kulak, Marić, Tinjak, Zuhrić, Beglerović

SLOGA: Marinčić, Šošić, Skeho, Bilkan, Petrović, Abazović, Zec, Čabro, Mašetić, Gazić