Prva liga FBIH

Neimari bolji od Konjica, Terzić doveo DiaBiH do pobjede

U Prvoj ligi Federacije Bosne i Hercegovine u futsalu ponovo je bilo dosta neodigranih utakmica. Lider na tabeli grupe 1, MNK Iskra nije odigrala meč protiv Željezničara, jer je sarajevska ekipa odustala od takmičenja. Dok se čeka službena potvrda ovog rezultata i da li će sve utakmice Plavih biti registrovane 3:0 službenim rezultatom u drugom dijelu sezone Iskra i dalje ima bod prednosti u odnosu na Neimare koji su u ovom kolu savladali Konjic sa 3:1.

DiaBiH je u Sarajevu teškom mukom savladala Žepče sa 4:3, a najzaslužniji za to je golman Marko Terzić koji je briljirao u drugom poluvremenu ove utakmice.

U grupi 3 ponovo samo jedna utakmica, Lilium je savladao Klanac sa 4:1. U ovoj grupi, koja je značajno “osakaćena” odustajenjem ekipa i gdje se u gotovo svakom kolu igra samo po jedna utakmica već sve rješeno i MNK Banovići će i ove godine u baraž za ulazak u Premijer ligu.

GRUPA 1:

MNK DiaBiH – MNK Žepče 4:3 (Baručija 5, Džafo 11, 22, Sokolar 14/ Martinović 1, I. Rašić 32,33)
MNK Neimari – FC Konjic 3:1 ( Bajrić 8, 35, Zatagić 27/ Dizdarević 20)
MNK Iskra Vrbas – MNK Željezničar nije odigrano, čeka se službena potvrda rezultata
Slobodan: MNK Drina Goražde

TABElA: MNK Iskra Vrbas 22 (-1), MNK Neimari 21, MNK DiaBiH 12 (-1), MNK Drina 9 (-1), MNK Željezničar 6 (-3), MNK Žepče 6, FC Konjic 5 (-1)

GRUPA 2:

MNK Čulin Mlin – MNK Mostarske kiše 3:0 p.f (Gosti nisu imali dovoljno igrača za utakmicu)
HMNK Rudnik – MNK Sparta 3:2 ( Knezović 13, Golemac 17, Kolobara 18/ Hamzabegović 28, Mahmutović 40)
MNK Bubamara – MNK Hercegovina 2:7 ( Bosnić 17,22/ Mušan 9, Skoko 24, Gašpar 24, 39, Barbarić 32, Sesar 37, Karačić 39)
Slobodan: FC Konjodor

TABELA: FC Konjodor 22 (-1), MNK Hercegovina 18 (-1), MNK Sparta 14, MNK Mostarse kiše 9 (-1), MNK Bubamara 7 (-1), MNK Čulin klin 8 (-1), HMNK Rudnik 6

GRUPA 3:

FC Lilium – MNK Klanac 4:1 ( Bešić 7, 24, Kahrimanović 12, Husaković 29/ Bahtić 11)
Slobodni: MNK Banovići, MNK Lukavac, KMF Lux

TABELA: MNK Banovići 15 (-1), MNK Lukavac 7 (-1) , FC Lilium 6, MNK Klanac 5 (-1), KMF Lux 4 (-1)