1.liga FBiH Grupa 1

Neimari slave pobjedu vrijednu play offa: Željezničar poražen u odlučujućoj utakmici sezone

Neimari iz Zenice su u 13. kolu Prve lige Federacije BiH “grupa 1” savladali Željezničar sa 6:4 i tako obezbijedili prvo mjesto u ovoj grupi i plasman u play off za Premijer ligu kolo prije kraja.

Futsaleri Željezničara su dominirali od samog starta ove utakmice. Već u prvom napadu na meču, Anel Radmilović je prošao po lijevoj strani, ali je golman Neimara, Mirzad Kozlić, nagovijestio da bi ovo mogao biti njegov dan.

Isti ishod je bio i minutu kasnije kada opet Radmilović proba, ali opet je Kozlić bio uspješniji. Sljedeći je probao Đorđe Ćeha glavom, lopta odlazi tik pored gola. Fantastično je branio golman gostiju u ovom duelu, pa je još nekoliko fantastičnih prilika za Plave izvadio, uključujući i dva kaznena udarca Anelu Radmiloviću i Josipu Biliću.

I kada Željezničar nije uspio realizovati nekoliko sjajnih šansi, uslijedila je kazna. Igrala se deveta minuta susreta kada je Erdin Ramić uhvatio sjajan volej i zatresao mrežu Fahrudina Tabakovića koji je do tada gotovo bio nezaposlen.

Ušli su Neimari brzo u probleme sa faulovima, dobili su domaći dva kaznena udarca, ali Anel Radmilović i Josip Bilić ne uspjevaju da savladaju izvanrednog Mirzada Kozlića.

Nakon toga, još dvije sjajne šanse za Plave, Josip Bilić pogađa stativu, a Tabaković još jednom interveniše ispred Đorđa Ćehe.

Konačno, u 15. minuti Željezničar uspjeva da dođe do pogotka. Vedad Salčin je prošao po lijevoj strani, njegov udarac je izblokiran, ali lopta dolazi na drugoj stativi odakle je Eldar Bašović sprovodi u mrežu za 1:1.

Do potpunog preokreta Plavi dolaze u 18. minuti utakmice. Treća je sreća bila za Željezničar iz kaznenog udarca, a druga za Anela Radmilovića koji postiže gol za 2:1. Ipak, samo što su gosti krenuli sa centra dolaze do pogotka. Alija Bajrić je uspio da zaobiđe Tabakovića i pogodi za 2:2.

Brzo nakon toga Željezničar vraća prednost na svoju stranu. Opet je Anel Radmilović izveo kazneni udarac i pogodio za 3:2 i prednost na poluvremenu

Samo što je počelo drugo poluvrijeme Neimari stižu do izjednačenja. Lopta se od stative, pa od golmana Tabakovića odbija u gol za 3:3, a onda brzo nakon toga Anel Dedić postiže jako lijep gol za 4:3.

U 28. minuti Neimari imaju i 5:3. Odbrani Željezničara bježi Sulejman Salkić i pogađa peti put gol domaćih.

Plavima je bila neophodna pobjeda u ovom susretu, pa su morali krenuti još agresivnije ka golu, a to im se isplatilo u 33. minuti kada golman gostiju Kozlić pravi penal, a Anel Radmilović postiže hattrick i vraća Željezničar u život.

Ipak, ponovo brzo nakon postignutog gola Željezničar i prima gol, opet Salkić bježi na isti način odbrani i pogađa za 6:4. Do kraja utakmice Željezničar ima još nekoliko šansi, ali ostaje 6:4 za goste iz Zenice.

FC Željezničar – MNK Neimari 4:6 (Radmilović x3, Bašović/ Salkić x2, Dedić, Tabaković ag, Bajrić)