Prva liga RS

Nevesinjci ubjedljivo slavili u derbiju na Palama i stigli na korak od Premijer futsal lige BiH

KMF Nevesinje slavio je večeras u derbiju 12. kola Prve lige Republike Srpske protiv KMF Jahorina na palama sa ubjedljivih 1:6 i tako dva kola prije kraja stigao na korak od titule i plasmana u Premijer futsal ligu BiH naredne sezone.

KMF Nevesinje (vs KMF Jahorina)

Nevesinjci su nastavili sa sjajnim igrama u drugom dijelu sezone i večeras upisali četvrtu uzastopnu pobjedu te se višestruko revanširali Jahorini za poraz iz jesenjeg dijela sezone.

Goste je u vođstvo doveo Goran Kljakić u 9. minutu susreta, a na 0:2 je povisio Dušan Šarenac sedam minuta kasnije.

Jedino što su Paljani uspjeli da urade na meču je bilo u posljednjim sekundama prvog dijela, kada je na 1:2 smanjio Aleksa Cerovina, i to nakon greške jednog od igrača gostiju.

Nevesinje je nastavilo sa odličnom igrom i u drugom dijelu, te su u potpunosti nadigrali Jahorinu i ubjedljivo ih porazili.

Odmah na otvaranju drugog poluvremena Dalibor Pudar je donio prednost svojoj ekipi od 1:3, da bi na 1:4 povisio Anton Miličević u 28. minutu.

Kapiten Miloš Prodanović je pogodio za 1:5. Nakon toga su domaći mogli do još jednom pogotka, ali je kazaneni udarac zaustavio sjajni golman gostujuće ekipe Romović.

Konačnih 1:6 u finišu za ubjedljivu pobjedu Nevesinjaca postavio je Srđan Drašković.

Tako je nevesinjska ekipa dva kola prije kraja došla na korak od titule i plasmana u Premijer futsal ligu BiH. U narednom kolu su slobodni, a u posljednjem kolu imaju priliku da na svom terenu ovjere titulu protiv KMF Kotor Varoš.

Jahorina u narednom kolu gostuje kod Šampiona.

Trenutnu tabelu Prve lige RS pogledajte na ovom linku.

KMF JAHORINA – KMF NEVESINJE 1:6 (1:2)