KUP

Nevesinje rutinski protiv Glasinca za plasman u finale Kup-a RS

Novi šampion RS, KMF Nevesinje, ubjedljivo je slavio u drugom polufinalnom duelu Kup-a Republike Srpske, na Sokocu, protiv domaćina KMF Glasinac sa 8:4 i tako zakazao finale protiv banjalučke Starčevice večeras od 20:00h.

KMF Nevesinje – KMF Glasinac

Sjajno su Nevesinjci ušli u ovaj duel i pokazali domaćinu da žele pobjedu i trofej Kup-a RS, kako bi sezonu krunisali osvajanjem “duple krune”.

Iskusni Dalibor Pudar je nakon sjajnog voleja donio prednost ekipi Nevesinja, a nekoliko minuta kasnije na 2:0 je povisio Dušan Šarenac.

Glasinac je golom jednog od svojih najboljih igrača, Stefana Arbinje, smajio na 2:1 i stvorio nekoliko prilika za izjednačenje, ali to im nije pošlo za rukom.

Ostatak prvog dijela u potpunosti je pripao nevesinjskoj ekipi, koja je do odlaska na odmor postigla još četiri pogotka. Strijelci su redom bili kapiten Miloš Prodanović, Nemanja Radovanović, Goran Kljakić i Miljan Gutić.

Drugi dio su bolje otvorili domaći, te su nakon nekoliko minuta igre smanjili na 6:3 i tako najavili nešto uzbudljivije drugo poluvrijeme.

Ipak, nevesinjska ekipa je držala stvari pod kontrolom. Još dva puta se u strijelce upisao Goran Kljakić, a ekipa sa Sokoca je nekoliko sekundi prije kraja susreta uspjela samo da postavi konačnih 8:4.

Tako se Nevesinje plasiralo u finale Kup-a RS, gdje ih večeras od 20:00h očekuje KMF Starčevica iz Banja Luke, koja je ranije danas savladala Šampion sa 5:1.

KMF NEVESINJE – KMF GLASINAC 8:4 (6:1)