Srbija

Novi Pazar pobedio Ekonomac u Pendiku, odluka u Jezeru

Posle poraza u prvoj utakmici u Kragujevcu, Novi Pazar je slavio u paklenoj atmosferi hale Pendik posle produžetaka jer je u regularnom delu utakmice bilo nerešeno. U dodatnih deset minuta izabranici trenera Gavrilovića slavili i odložili promociju novog šampiona, za sredu, kada će u majstorici koja je na programu na terenu Ekonomca u hali Jezero, pasti konačna odluka o novom prvaku Srbije.

Uzavrela atmosfera kako na tribinama hale Pendik tako i na terenu, donela je odlična futsal. Druga finalna utakmica je pokazala da nema izrazitog favorita kao prethodnih sezona.

Već na samom početku utakmice je bio prekid prouzrokovan bakljadom najvernijih domaćih navijača.

Ekonomac je bio na samom startu bolji i sigurniji rival od domaćina. Preko brazilskog asa Igora i Lazara Milosavljevića Ekonomac je za samo minut efektivne igre stekao prednost 0:2! Međutim, budi se i Novi Pazar. Prvo je Elvedin Sadović smanjio rezultat na 1:2 u 18. minutu da bi u 20. minutu stiglo poravnanje rezultata na 2:2 preko raspoloženog Ninoslava Aleksića.

Nastavak donosi još veće tenzije i uzbuđenja na terenu i oko njega. Igra se otvoreno a pravo remek delo je prikazao Igor koji je iz okreta sa protivničkim igračem na leđima preciznim udarcem pod prečku doneo vođstvo za Ekonomac od 2:3, minut 27. Potom posle jedne kontre dosuđen kazneni udarac sa 6. metara koji je uspešno izveo Milan Mutavdžić za 3:3 u 33. minutu, nemoćan je bio vratar Momčilović u ovom slučaju. Do kraja regularnog dela rezultat se nije menjao.

Produžeci su doneli više sreće domaćoj ekipi koja je golovima Eldina Redžovića  u 46. i Aleksića u 48. minutu slavila sa konačnih 5:3!

Treća odlućujuća utakmica je na programu u sredu, 12. juna u Kragujevcu, od 19.00 časova, a Novi Pazar će biti znatno oslabljen zbog parnih žutih kartona – Karišika, Mutavdžića, Redžovića i Aleksića. Delegat utakmice je naveo više propusta u organizaciji utakmice: 1.minut – upaljeno 12 baklji na tribinama; 9. minut – ubacivanje papira domaćih navijača, pogođen u glavu igrač gostiju; 24.minut – nestanak struje na semaforu, kratko je prekinuta igra; 36.minut – pogođen flašom treći sudija, i poliven vodom prvi sudija; i  49. minut – iza domaćeg gola grupa navijača ometala je izvođenje kornera pomeranjem zaštitne mreže!

Novi Pazar  – Ekonomac 5:3 (3:3,2:2)

Novi Pazar – Dvorana: „Pendik”. Gledalaca: 700. Sudije: Nebojša Panić, Vladan Radulović i Đorđe Ninić (svi Beograd). Strelci: 0:1 Igor u 10, 0:2 Milosavljević u 11, 1:2 Sadović u 18, 2:2 Aleksić u 20.min, 2:3 Igor u 27, 3:3 Mutavdžić u 32.minut/6.m KU/, 4:3 Redžović Eldin u 46, i 5:3 Aleksić u 48. minutu. Žuti kartoni: Karišik, Aleksić, Mutavdžić i Redžović (Novi Pazar), Momčilović (Ekonomac). Isključenja nije bilo.

Nagomilavanje prekršaja: Novi Pazar 11 (6+5),  Ekonomac 9 (5+4).

NOVI PAZAR: MUJOVIĆ, ALEKSIĆ, EL. REDŽOVIĆ, SADOVIĆ, MUTAVDŽIĆ, Hot, Karišik, Kostić, Radetinac, En. Redžović, Jovanović. Trener: Marko Gavrilović.

EKONOMAC: MOMČILOVIĆ, PERIĆ, STOJČEVSKI, MILOSAVLJEVIĆ, SOROKIN, De Sousa Igor, Rnić, Vitor Ugo, Ivanković, Matijević, Dugalić, Antonić, Rakićević. Trener: Predrag Rajić.