UEFA Liga Šampiona

Novo Vrijeme pobjedom nad Tbilisijem na korak do Elitne runde!

Novo Vrijeme je na korak do plasmana u Elitnu rundu UEFA Futsal Lige prvaka! Makarani su u susretu 2.kola na svom parketu slavili protiv gruzijskog Tbilisija rezultatom 4:2, te će im u subotnjem poslijednjem kolu za plasman među 16 najboljih europskih momčadi biti dostatan i remi. Novo Vrijeme je do vrijedne pobjede predvodio dvostruki strijelac Dudu, a vrijedi spomenuti da se nakon jučerašnje ozljede na parket vratio Bajrušović, te je i postigao zgoditak za konačan omjer.

Vrsta utakmice: UEFA Futsal Liga prvaka
Kolo: Glavna runda, 2.kolo
Datum: 04.10.2018.
Vrijeme: 20:30
Dvorana: GSD Makarska, Makarska
Gledatelja: 900

NOVO VRIJEME MAKARSKA – FC TMC TBILISI  4:2 (3:2)

Prvi sudac: Costas Nicolaou (CYP)
Drugi sudac:Tomasz Frak (POL)
Treći sudac: Angelo Galante (ITA)
Mjeritelj vremena: Andrej Topić (CRO)
Delegat: Hans Schelling (NED)

NOVO VRIJEME MAKARSKA: Jakša Herceg, Mate Vuković, Lucas De Santana Brito, Igor Osredkar, Ante Sokol, Duje Bajrušović, Vedran Kazazić, Ivan Buljan, Marin Musinov, Vlado Andrijašević, Vinko Nižetić, Eduardo Farias De Souza, Saša Babić, Vinko Nižetić, Filip Bašković, trener: Teo Strunje

FC TMC TBILISI: Nikoloz Pkhakadze, Malkhaz Murtskhvaladze, Giorgi Totladze, Vakhtang Kekelia, Teimurazi Ekizashvili, Beka Oniani, Vakhtangi Jvarashvili, Giorgi Silagava, Giorgi Lukava, Giorgi Tikurishvili, Giorgi Kurdadze, Bakuri Sanikidze, trener: Aleksandre Dzabiradze

STRIJELCI: 0:1 Kurdadze (5′), 1:1 Dudu (9′), 2:1 Kazazić (15′), 3:1 Dudu (16′), 3:2 Kekelia (19′), 4:2 Bajrušović (28′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Novo Vrijeme Makarska 7 (5+2); FC TMC Tbilisi 11 (7+4)

ŽUTI KARTONI: –

IGRAČ UTAKMICE: Eduardo Farias De Souza (NOVO VRIJEME MAKARSKA)

KOMENTAR UTAKMICE:
Novo Vrijeme je vrlo dobro ušlo u utakmicu, te je u uvodnim minutama gol gruzijskog vratara bio pod stalnom opsadom. Izdvajamo lijep udarac Andrijaševića s 10ak metara koji vratar Pkhakadze krajnjim naporom brani. Prijetili su još i Kazazić i Bajrušović, no mreža gostiju ostala je čista. I dok su gledatelji očekivali da Novo Vrijeme inicijativu okruni vodećim zgoditkom, Gruzijci su iz prvog ozbiljnog napada došli do prednosti. Ekizashvili je sjajno proigrao Kurdadzea koji s lijeve strane izlazi sam pred Hercega i lijepo pogađa suprotni kut za šokantnih 0:1! U 7.minuti Kazazić je ozbiljno zaprijetio s lijeve strane, no vratar Pkhakadze lijepo brani. U slijedećoj minuti Gruzijci su propustili veliku priliku za povećanje vodstva. Ekizashvili je s desne strane ubacio pred gol, no Jvarashvili ostaje za malo prekratak u matnoj situaciji. U 9.minuti Novo Vrijeme dolazi do izjednačenja. Dudu je pucao s 10ak metara, a lopta na putu prema golu zahvaća Kekeliu i vara vratara za 1:1! U 11.minuti bilježimo novu veliku priliku gostiju; u kontri 2 na 1 Jvarashvili je htio sve sam, te njegov udarac prolazi pored gola. Nedugo zatim još jednom prijete gosti, no Andrijašević u poslijednji tren spašava blokiravši udarac Kekelie. U 14.minuti Musinov je lijepo zapucao s 12-13 metara, a vratar Pkhakadze krajnjim naporom odbija u korner. U slijedećoj minuti Novo Vrijeme konačno dolazi do prednosti. Bajrušović je sjajno s desne strane ubacio na suprotnu vratnicu gdje utrčava Kazazić i zabija za 2:1! U 16.minuti Gruzijci čine 6.prekršaj duboko u protivničkoj polovici, te nude Makaranima priliku iz akumulacije. Udarac Kazazića vratar Pkhakadze samo kratko odbija, a na odbivenu loptu natrčava Dudu i zabija za 3:1! U 18.minuti Kekelia nespretno igra rukom na centru, no Kazazić iz akumulacije ovoga puta puca loše, pored gola. Kapetan gostiju skrenuo je na sebe pozornost u 19.minuti kada sjajnim slalomom prolazi kroz obranu domaćina, te zabija pored Hercega za 3:2! Na odmor se tako otišlo s rezultatskom neizvijesnošću.
Prvu veliku priliku u nastavku bilježimo u 22.minuti kada sjajan volej Bajrušovića s lijeve strane vratar nogom brani iz suprotnog kuta. U 25.minuti domaći su negodovali kada sudački dvojac nije dosudio penal u situaciji kada je udarac Andrijaševića blokiran rukom. Prvu ozbiljniju priliku Gruzijaca u nastavku bilježimo u 28.minuti kada vratar Herceg u dva navrata brani udarce. Nedugo zatim Novo Vrijeme dolazi do povećanja vodstva. Bajrušović je iz slobodnog udarca s 9 metara s lijeve strane pogodio kroz živi zid za 4:2! uslijedilo je dulje razdoblje igre bez izglednijih prilika, a onda Gruzijci u 34.minuti ozbiljno prijete. Silagava se sjurio sam prema vrataru Hercegu koji dobrom intervencijom spašava svoju momčad. U 36.minuti uzvraća Novo Vrijeme; sjajno je izigrana obrana gostiju, no udarac Lucasa sa 7-8 metara zaustavlja vratnica! Nakon toga Gruzijci prelaze na igru s golmanom-igračem (Tikurishvili), no ne uspijevaju ozbiljnije ugroziti gol Makarana. Novo Vrijeme je proslavilo vrijednu pobjedu koja ih dovodi na prag ukupnog trijumfa – plasmana među 16 najboljih momčadi starog kontinenta.