Play-off za prvaka Premijer futsal lige BiH

Mostar SG poveo u finalnoj seriji

Futsaleri mostarskog Starog Grada poveli su sa 1:0 u finalnoj seriji Premijer lige Bosne i Hercegovine u futsalu.

Mostar SG je večeras u Mostaru sa 5:4 poslije produžetaka savladao Salines i to nakon što su gubili sa 3:0 u prvom poluvremenu.

Salines do vodstva dolazi u 12. minuti kada Denis Isanović pronalazi na drugoj stativi zaboravljenog Denija Imširovića, a ovaj pogađa za 1:0. U 17. minuti Salines postiže dva pogotka za velikih 2:0. Oba puta je pogodio Jasmin Spahić i Salines je otišao na velikih 3:0.

Pred sami kraj prvog poluvremena Bilal Jelić pokreće akciju Mostaraca, gura loptu na stranu za Aladžića, a ovaj na drugu stativu za Kahvedžića koji lako postiže svoj prvi od tri gola danas.

U drugom poluvremenu potpuna opsada gola Mostaraca. Nermin Kahvedžić postiže i drugi gol, a onda je iznudio i penal, no šut Samira Goste brani Darko Milanović. Do izjednačenja Mostarci stižu u 32. minuti kada Bilal Jelić desnom nogom pogađa za 3:3, a to je na kraju bio i rezultat za produžetke.

U produžecima, Mostarci dolaze i do vodstva poslije brzo izvedenog kornera Kahvedžića. Bilal Jelić natrčava i topovski posprema loptu u mrežu za 4:3, da bi Nermin Kahvedžić sjajnu partiju zaključio svojim trećim golom za 5.3. Ovim pogotkom, Kahvedžić je prišao na samo gol zaostatka Admiru Zukanu na listi strijelaca, a imaće još minimalno dvije utakmice da ga i prestigne.

Do kraja prvog produžetka Salines preko Benjamina Avdića stiže do 5:4, ali to je bilo sve. U drugom produžetku nije bilo pogodaka, pa je Mostar SG slavio pobjedu.