FC Mostar SG

Oslabljeni Mostarci poraženi od ruskog KPRF-a

Predstavnici BiH u UEFA-inoj Ligi šampiona, Mostar SG ‘Staklorad’ večeras je poražen od ruskog KPRF-a sa 7-2.

KPRF – Mostar SG

Jedini predstavnik BiH u Elitnoj rundi UEFA-ine Lige šampiona, Mostar SG ‘Staklorad’ poražen je večeras od ruskog KPRF-a, sa visokih 7-2.

Oslabljeni neigranjem Jelića, Ivankovića, DeSouze, Pantića, Mostarci su pružili dostojan otpor iskusnim Rusima, koji važe za jednog od glavnih favorita ove grupe, te koji u svojim redovima imaju par svjetskih futsal imena.

Uz odbrane golmana Momčilovića Mostar SG ‘Staklorad’ izdržao je napade Rusa, sve do 8. minute, kada Niyazov uspjeva pogoditi za 1:0. U 11. minuti Rusi stižu do novog pogotka, a ovaj put u strijelce se upisao Castanhassi. Do kraja prvog dijela u 15. Bagirov je pogodio za 3-0, a u 17. Lin za 4-0.

Drugo poluvrijeme nešto bolja igra Mostaraca, te pokušaju Lazarevića, Aladžića, Vesića i drugih da postignu pogodak su se isplatili. Ali Mostarci će na svoj pogodak morati još malo pričekati. Prvo u 22. minuti Bagirov postiže svoj 2x pogodak. Na asistenciju golmana Momčilovića Vladan Vesić smanjuje vodstvo domaćih na 5-1. Pet minuta se čekalo na novi pogodak, a ovaj put mrežu domaćih pogađa Jovan Lazareić.

Do kraja susreta postignuta su još 2 pogotka. Prvo Bagirov u 36. minuti postiže svoj het-trick, a zatim u 40. Ponkratov postiže pogodak za konačnih KPRF – Mostar SG 7-2.

Već sutra aktuelni futsal prvaci BiH igraju utakmicu 2. kola protiv slovenskog prvaka Doboveca, sa kojim su snage odmjerili i u Sloveniji, u sklopu Glaven runde Lige šampiona.

KPRF: Tsaider, Bagirov, Lin, Niyazov, Burkov, Zamtaradze, Romulo, Ruzuvanov, Razorenov, Fukin, Asadov, Kruchinin, Castanhassi, Ponkratov.

Mostar SG: Momčilović, Radmilović, Aladžić, Bošković, Lazarević, Galić, Macić, Jelić, Vesić, Gosto.