Region

POZNATI POLUFINALISTI KUPA SRBIJE

Tri od četiri ekipe iz polufinala Kupa Srbije prošle godine i ove su se našle među četiri najbolje. U utorak je plasman u polufinale obezbedila Nova Pazova, a danas su postali poznati i ostali timovi koji će se 18. aprila boriti za mesta u finalu 2. maja. To su Ekonomac, Smederevo i Novi Pazar.

KMF Ekonomac

Razlika je jedino u tome što nema FON-a, koji je zaustavljen u Lazarevcu u osmini finala, ali Kolubara, budući drugoligaš i nekadašnji šampion Srbije, nije imala snage za još jedno čudo, pred 350 gledalaca. Do polufinala je stigla ekipa Smedereva, ubedljivom pobedom 7:2 (4:1). Strelac za domaćina je bio M. Čadikovski u 15. i 28. minutu, dok je na drugoj strani blistao Ramadani, koji je dao četiri gola – u 2, 5, 20. i 33, a precizni su bili i Lekić u 16. i Filipović u 36. i 38. minutu. Gosti su utakmicu završili bez Simeunovića, koji je isključen zbog drugog žutog kartona u 28. minutu.

Igrači Ekonomca pred utakmicu sa Kalčom u Kragujevcu (foto: KMF Ekonomac)
Izgleda da Nišlije mogu, ozbiljnije, da pariraju Kragujevčanima jedino na domaćem terenu. Prošlog vikenda je lider šampionata i branilac trofeja u Kupu Srbije protiv Kalče izgubio prvo poluvreme ove sezone na domaćoj sceni, ali je ubrzo ponovo bio ubedljiv protiv ovog rivala, još više nego jesenas u „Jezeru“ – 11:1 (6:1). Pred oko 200 gledalaca je najraspoloženiji bio Tales, strelac tri gola – u 11, 18. i 29, po dva su dali Borisov u 9. i 15, Lima u 17. i 40. i Rajčević u 17. i 30, a po jedan Rnić u 38. i Ramić u 40. minutu. Počasni gol za goste je dao Ilić u 16. minutu.

U polufinalu je i Novi Pazar, koji je slavio u Blacu, u veoma neizvesnoj utakmici, rezultatom 4:3 (3:2). Tako su Novopazarci došli na korak od novog finala, najvećeg uspeha u istoriji kluba, čiji je deo i sadašnji trener Jastrepca Vladan Cvetanović. Do trijumfa je goste odveo gol Mutavdžića u 40, poslednjem minutu, a pre toga su strelci bili i Eldin Redžović u 4, Sadović u 10. i Pavlović u 11. minutu. Kod domaćina su pogotke dali Rajković u 18. i Vuletić u 20. iz penala sa deset metara i 22. minutu.

KUP SRBIJE – ČETVRTFINALE

Utorak, 20. mart

NOVA PAZOVA: Nova Pazova – Metalac Kolorado 9:3 (3:0)
(Šošo 5, 38, Lazić 8, 35, Stanojević 14, Krasnić 22, Roknić 30, Denić 33, 39 – Cvetković 24, Petrović 26, Urošević 38)

Sreda, 21. mart

LAZAREVAC: Kolubara – Smederevo 2:7 (1:4)
(M. Čadikovski 15, 28 – Ramadani 2, 5, 20, 33, Lekić 16, Filipović 36, 38)
KRAGUJEVAC: Ekonomac – Kalča 11:1 (6:1)
(Borisov 9, 15, Tales 11, 18, 29, Lima 17, 40, Rajčević 17, 30, Rnić 38, Ramić 40 – Ilić 16)
BLACE: Jastrebac – Novi Pazar 3:4 (2:3)
(Rajković 18, Vuletić 20 – penal sa deset metara, 22 – E. Redžović 4, Sadović 10, Pavlović 11, Mutavdžić 40)

Izvor: futsalsrbija.com