Reprezentacija

Pripreme za Evropsko prvenstvo: Jedna pobjeda i dva poraza Zmajeva

Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine u Slovačkoj je učestvovala na pripremnom turniru zajedno sa, domaćinom, Slovačkom, Českom i Austrijom.

Najbolji bh. futsaleri na pripremam za Evropsko prvenstvo koje se igra početkom naredne godine u Holandiji odigrali su tri meča.

U prvom meču izabranici Ive Kreze poraženi su od Slovačke sa minimalnom razlikom 5:4. Dosta dobru igru su pružili bh. reprezentativci, ali prekidi i Drahovsky presudili su Zmajevima.

Drugi meč futsaleri su igrali protiv Češke, ali loše prvo poluvrijeme koštalo ih je poraza. U drugom poluvremenu dosta bolja igra bh. reprezentacije, ali nedovoljna za pobjedu. Bosna i Hercegovina – Češka 5:3.

U posljednjem meču, odigranom danas, Zmajevi su pobijedili Austriji 7:4, te se tako oprostili od pripremnog turnira odigranom u Slovačkoj.

Slovačka 5:4 Bosna i Hercegovina

Bosna i Hercegovina 3:5 Češka

Austrija 4:7 Bosna i Hercegovina