Region

PRVA FUTSAL LIGA SRBIJE: Ekonomac bez greške, Pirot pobegao sa dna tabele

Očekivana pobeda Ekonomca i beg Pirota sa začelja tabele obeležili su početak 15. kola šampionata Srbije.

Igrači Ekonomca proslavljaju gol

U prvoj utakmici dana, duelu ekipa koje se bore za opstanak, Pirot je savladao Deus futsal rezultatom 2:1 (1:0) i prestigao ekipu iz Sremske Mitrovice po broju bodova. Tako je upisao prvu pobedu u Prvoj futsal ligi posle skoro pet meseci, odnosno bio je 11 kola bez trijumfa (u tom periodu je upisao ukupno tri boda).

U Kragujevcu, aktuelni šampion i lider je lako izašao na kraj sa ekipom Samo pravo – 8:1 (5:1), pa i dalje ne zna za neuspeh ove sezone u domaćim takmičenjima. Strelci za Ekonomac su bili Matijević u 2. i 12, Rajčević u 7. i 38, Tales u 10. i 21, Vasić u 20. i Ramić u 25. minutu, dok je jedini gol za beogradsku ekipu dao Petković u 7. minutu.

PRVA FUTSAL LIGA – 15. KOLO

Petak, 9. mart

PIROT: Pirot – Deus futsal 2:1 (1:0)
KRAGUJEVAC: Ekonomac – Samo pravo 8:1 (5:1)
(Matijević 2, 12, Rajčević 7, 38, Tales 10, 21, Vasić 20, Ramić 25. – Petković 7)

Subota, 10. mart

NOVI SAD: Internacional – Jastrebac (17.30)
(Dvorana: „Spens” (mala hala), sudije: Dragutin Božović, Dalibor Stanković i Marko Martinović, delegat: Boris Pravilović)
VALjEVO: RB – Smederevo (21.00)
(Dvorana: „15. septembar”, sudije: Petar Radojčić, Nikola Aleksić i Slavenko Matović, delegat: Tomislav Jakovljević)
BEOGRAD: FON – Kalča (21.00)
(Dvorana: „Šumice”, sudije: Aleksandar Jakšić, Bojan Spasić i Vladan Radulović, delegat: Mile Bekrić)

Nedelja, 11. mart

NOVA PAZOVA: Nova Pazova – Novi Pazar (20.00)
(Dvorana: OŠ „Sveti Sava”, sudije: Vladan Radulović, Nebojša Panić i Petar Radojčić, delegat: Nenad Mitić)

Izvor: futsalsrbija.com